14.8 C
Скопје
18:28 - 27 февруари, 2024

Ознака : кралица

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Откриено како Тина Тарнер ги поминала своите последни денови во Швајцарија

Еспресо
Тина Тарнер ги поминала своите последни месеци земајќи часови по јога во паркот, купувајќи италијанска дизајнерска облека и гурманска храна и возејќи го своето порше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Кралот Чарлс ѝ оддаде почит на „кралицата на рокенролот“: Велшки гардисти го изведoa култниот хит – „Simply The Best“

Еспресо
Многу познати и непознати луѓе ширум светот тагуваат за „кралицата на рокенролот“,  Тина Тарнер. Иако одамна се збогуваше со музичката кариера, последниот концерт го одржа...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Како се менуваше стилот на Камила Паркер-Боулс: Од богата „домаќинка“ до кралица

Еспресо
Ја разгледуваме еволуцијата на изгледот и стилот на сопругата на британскиот крал Чарлс Трети: од „богата домаќинка“ до елегантната кралица.   View this post on...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Гламурна свадба на ќерката на кралицата Ранија на Јордан, венчаница од Диор: Неверојатни фотографии од венчавката

М.П
Најстарата ќерка на јорданскиот крал Абдула Втори и кралицата Ранија, 26-годишната принцеза Иман се омажи за венецуелскиот бизнисмен Џими Термиотис. Невестата излезе во јавноста во...
СветСлајдерСцена

Принцот Хари имал 32 повици од кралицата по смртта на принцот Филип: „Хари, дедо си замина…“

Еспресо
Принцот Хари, војводата од Сасекс, добил 32 пропуштени повици од кралицата Елизабета Втора по смртта на неговиот дедо, војводата од Единбург, принцот Филип, пишува британски...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Децата на Камила ќе го поминат Божиќ со кралското семејство за првпат: Кои се Том и Лора?

Еспресо
Според традицијата, кралот Чарлс III и кралицата Камила ќе го поминат својот прв Божиќ на престолот – и првиот без кралицата Елизабета – во Сандрингам,...
СветСлајдерСцена

Откриен нов детаљ: Што мислела кралицата за Меган Маркл и за нејзината врска со Хари

Еспресо
Што мислат некои членови на кралското семејство за Меган Маркл е добро познато. Принцот Филип, на пример, рече дека актерките не треба да се мажат....
СветСлајдерСцена

Поранешен асистент на Елизабета Втора: Принцот Хари не би се оженил со Меган Маркл доколку Дијана беше жива

Еспресо
Поранешниот асистент на Елизабета Втора изјави дека принцот Хари никогаш немаше да се ожени со Меган Маркл доколку неговата мајка, принцезата Дијана беше жива, пренесува...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Во последните години од животот „се бореше со болниот рак“: Кралскиот биограф ја откри вистинската причина за смртта на Елизабета Втора

Еспресо
Официјалната причина за смртта на Нејзиното височество беше наведена како „старост“, но кралскиот биограф и близок пријател на принцот Филип, Џајлс Брандрет, тврди дека кралицата...
СветСлајдерСцена

Ги „победи“ и Илон Маск и кралицата: Амбер Херд е најпребаруваната славна личност на Гугл во 2022 година, еве кои се зад неа

Еспресо
Холивудската новинска публикација CelebTattler спроведе студија за трендовите на пребарување на Google за 2022 година и откри дека оваа година Амбер Херд е најпопуларната славна...