Ознака : дијана

Свет Слајдер Сцена

Камила сепак не била единствена – Принцот Чарлс ја изневерил Дијана и со оваа мегапопуларна пејачка?

Еспресо
Во деведесетите кружеа гласините за нивните тајни состаноци, а на многумина им избегала информацијата дека принцот и пејачката се познаваат повеќе години… Иако е добро...
Свет Слајдер Сцена

ВИДЕО: Се појави досега невидено видео од принцезата Дијана и 3-годишниот син Вилијам

Еспресо
Принцот Вилијам кој денес има 38 години, во видеото кое неодамна се појави во јавноста со големо внимание и љубов и става пудра на лицето...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

Братот на принцезата Дијана – Серијата „Круна“ е фикција, должен сум да предупредам на тоа!

Еспресо
Чарлс Спенсер, братот на принцезата Дијана, отворено изрази незадоволство откако погледнал само една епизода од популарната серија „Круна“. Тој тврди дека љубителите на оваа серија...
Свет Слајдер Сцена

Откриена актерката која ќе ја игра улогата на принцезата Дијана во последните сезони на хит-серијата „Круна“ (ФОТО)

Еспресо
Австралиската актерка Елизабет Дебики е избрана да ја игра улогата на принцезата Дијана во последните две сезони од хит серијата „Круна“. Дебики (29) ќе се...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

На денешен ден е родена принцезата Дијана: Нејзините синови требало да имаат други имиња, но нејзината желба победила (ФОТО)

Еспресо
Да е жива принцезата Дијана денес би била свекрва и баба на четири внучиња… На денешен ден 1961 година е родена Дијана Спенсер. На точно...
Uncategorized

Војвотката во совршен празничен фустан, потсетува на принцезата Дајана (ФОТО)

Слободен Печат
Фотографиите од снимањето ги објавија на својот службен инстаграм-профил, а Кејт за емисијата облекла совршен празничен фустан. На фотографиите на кои позираат со славната слаткарка...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Само еднаш се сретнале, а ова е суровата вистина која Грејс Кели тогаш и ја кажала на Дијана

Igor
Принцезата од Монако споделила еден многу вреден совет со тогаш 19-годишната принцеза Дијана. На еден настан Грејс Кели имала прилика да ја запознае младата принцеза...
Лајфстајл Сцена

Принцезата Дијана за време на бременоста од Чарлс криела голема тајна (ВИДЕО)

Igor
Додека британските и американските медиуми се фокусирани на Меган Маркл и нејзиниот тажен живот во британскиот дворец, животот на нејзината почината свекрва се уште не...
Лајфстајл Сцена

Запознајте ја македонската Сенидах: „У градов не се дише – сегде ку*ва до ку*ва“ (ВИДЕО)

Igor
„А, у градов не се дише сегде од курва до курва, а јас па не сум чоко-моко нема зашо да им ќутам, а има многу...
Лајфстајл Сцена

„Дајана и Ричард се „ГОЛТАЛЕ СО ПОГЛЕДИТЕ“: Елтон Џон во мемоарите ја откри ТАЈНАТА АФЕРА чувана три децении (ФОТО)

Igor
Легендарниот музичар Елтон Џон во своите мемоари изнесе податоци за принцезата Дајана кои никогаш претходно не испливале во јавноста. Елтон се присеќа на ноќта кога...