24.8 C
Скопје
12:34 - 14 април, 2024

Ознака : слава

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Вака се слави Свети Никола во домот на Цеца: Анастасија во вамп издание

Еспресо
Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ допатува од Шпанија за да присуствува на славата во домот на Цеца заедно со семејството. Нејзиниот сопруг Немања Гудељ не...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Ќе стекнат успех и слава:  Три хороскопски знаци ќе направат пробив во кариерата во 2024 година

Еспресо
Астролозите именуваа три хороскопски знаци кои во 2024 година би можеле да достигнат ново професионално ниво. Ги очекува успех во кариерата доколку успеат да ја...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Успех, пари и слава: Два хороскопски знаци многу брзо ќе направат пробив во кариерата

Еспресо
Астролозите именуваа два знака од Зодијакот кои ќе имаат многу среќа во нивните кариери на крајот на есента. Тие можат да направат голем скок што...
БалканСлајдерСцена

Конечно веселба во домот на Ана Николиќ: Честитки доаѓаат од сите страни

Еспресо
Пејачката Ана Николиќ во изминатиот месец доживеа многу падови, а вчера конечно ги израдува своите следбеници на социјалните мрежи со добра вест. Имено, Ана јавно...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Многу популарни: Два хороскопски знаци наскоро ќе бидат на врвот на славата

Еспресо
Славата и популарноста е она што го чека секој човек кој напорно работи и се движи кон своите цели. Но – и кога згора на...
СветСлајдерСцена

Тајното оружје на принцот Хари и Меган Маркл: Лилибет да стане најпознатата славна личност во САД

М.П
Принцезата Лилибет, најновиот член на семејството Сасекс, ќе стане најпознатата американска славна личност, според кралскиот експерт Сандро Монети. Монети тврди дека принцот Хари и Меган...
БалканСцена

Цеца ја собра српската елита на Свети Никола: И пејачи и политичари на иста славска трпеза

Еспресо
Фановите на српската турбофолк ѕвезда Цеца Ражњатовиќ добро знаат дека таа секоја година го слави празникот Свети Никола, со полна куќа гости. Така и овојпат...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Денес славиме МЛАДЕНЦИ – празникот на љубовта, слаткото и подароците

Еспресо
Денеска, 22 март, се слави Младенци, еден од поголемите христијански празници од пролетниот циклус каде што се слави споменот на четириесетте војници од Севастија, кои...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

НА СВЕТИ ТРИФУН КАЈ ЈОХАН ЕЛЗЕСЕР: Традиција, која не е само слава, туку печат на времето

Ј.К.Д
По повод празникот Свети Трифун се сретнавме со Јохан Елзесер, кој ни ја раскажа традицијата стара 90-на години. Неговиот дедо Андреш Елзесер или Андреас (по...
СветСлајдерСцена

РОБИ ВИЛИЈАМС СО ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ: „Сакаа да ме убијат, најмија платен убиец!“, „Екстремната слава и успех ми донесоа анксиозност, депресија и ментална болест!“

Еспресо
Во интервју за Мирор, пејачот Роби Вилијамс неочекувано отворено се „исповедаше“ а со тоа предизвика страв кај фановите. Британскиот кантавтор и шоумен Роби Вилијамс се...