Tag : внук

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Балканската ѕвезда Дино Мерлин стана дедо!

Еспресо
Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин, стана дедо, а веста ја потврди сајтот „Аваз“. Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена,...
Лајфстајл Сцена

Се ожени внукот на ГРЕЈС КЕЛИ: Невестата се расплакала од среќа

Igor
Внукот на Грејс Кели и принцот Рение, односно синот на Стефани од Монако, се ожени со својата избраничка која ја запознал во текот на студентските...