11.8 C
Скопје
22:45 - 29 февруари, 2024

Ознака : готвење

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Малите тајни на големите готвачи: Кулинарски трикови кои секому ќе му бидат од корист

Еспресо
Овие мали кулинарски трикови треба да ги знае секој кој сака да биде успешен во кујната. 1. Непријатниот мирис и вкус на млекото кое малку...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ДОКОЛКУ РЕДОВНО ГОТВИТЕ ДОМА, ќе почувствувате зголемување на самодовербата, ќе јадете подобро и ќе се чувствувате посреќни

Еспресо
Истражувањата покажаа дека редовното подготвување храна дома може да влијае на зголемувањето на самодовербата преку подобрување на исхраната и чувството на среќа и задоволство. Новата...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ТЕСТЕНИНИ СО ЧЕТИРИ ВИДА СИРЕЊЕ: Превкусен и брз рецепт од кујната на Теа

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ГУЛАШ – ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Теа ни носи рецепт и советува „за добар гулаш треба многу кромид“

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПРИГОТВИ БРЗА И ВКУСНА ТОРТА: Готова за 20 минуту!

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Полна месечина! Ги крие тајните на шумата, планините, љубовта и една нова...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПАТОТ НА ЈУФКИТЕ: Мама Роуз ни ја открива најдобро чуваната тајна за совршената македонска паста – Нивното височество јуфките

Јасмина Кантарџиева Димков
Навративме пак, во фарма Зрзе, по нови убавини. Се вративме на јуфки, подготвени баш од неа – кралицата на јуфките – мама Роуз.  Ружица, или...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ ЗГОТВИ САБОТЕН РУЧЕК: Пилешко со брокули во сос од кари

Ј.К.Д
Од денес, еспресо.мк почнува соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на Инстаграм профилот (martinascookingg)...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Гастро марифети со Ане Лековиќ – Леко и многу вкусни рецепти

Јасмина Кантарџиева Димков
Готвењето е печат на поединецот, смета Ане Лековиќ – Леко, правничка по професија. – Во животот има неколку ментални фази низ кои минуваме, особено ние...
Секојдневие

Трик кој ќе го неутрализира мирисот од готвењето! (ФОТО)

Еспресо
Секоја жена се бори со непријатните мириси во станот од готвењето, кои често можат да бидат иритирачки. На една страна на Фејсбук, една корисничка открила...
Дестинации и Дегустации

Не користете пластичен прибор додека готвите: Хемикалиите стигнуваат до храната!

Igor
После многу испитувања научниците се согласија дека пластичниот прибор и останатите пластични алатки за готвење, треба да се избегнуваат додека го спремаме нашето јадење. Пластиката...