5.8 C
Скопје
06:25 - 27 февруари, 2024

Ознака : инфлуенсерка

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Позната бразилска инфлуенсерка почина на 29 години по компликации од липосукција на колено

Еспресо
Познатата бразилска манекенка и инфлуенсерка Луана Андраде почина на 29 години по компликации од липосукција на коленото. Како што пренесува „Дејли мејл“, младата девојка починала...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

На само 25 години почина инфлуенсерка, откако мистериозно исчезна од социјалните мрежи пред два месеци

Еспресо
Инфлуенсерката Јулијана Роша почина на 25-годишна возраст. Пред два месеци таа мистериозно исчезна од социјалните мрежи. Нејзиното семејство ја објави тажната вест на нејзиниот Инстаграм профил, без...
СветСлајдерСцена

(Видео) Инфлуенсерка отворено за забава со познати фудбалери во Барселона: „Ме бркаше, се заклучив во тоалетот…“

еспресо
По случајот со Дани Алвеш, кој се уште се наоѓа во притвор обвинет за наводен сексуален напад врз млада жена, имаше и други обвинувања против...
СветСлајдерСцена

Роналдо ѝ одговори на инфлуенсерката која тврдеше дека спиела со него: Кратки и јасни зборови за замолчување

М.П
Роналдо ѝ одговори на познатата венецуелска инфлуенсерка Георги Лаја, која тврди дека спиела со Португалец во хотелот во кој тој престојувал со португалската репрезентација. Се...
СлајдерСцена

Преубавата ќерка на Дино и внуката на Борис Дворник со новата фризура ги воодушеви фановите ФОТО

Еспресо
Инфлуенсерката Ела Дворник (31) сподели со своите следбеници на Инстаграм дека направила една промена во својата  фризура. Овој пат ја гледаме со популарната боб фризура...
Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) МАКЕДОНСКА ИНФЛУЕНСЕРКА „ИСЧЕЗНА“ 3 месеци од Инстаграм: Еве ја причината и резултатите!

М.Р.
Позната инфлуенсерка Ребека Ле Мон која ја следат илјадници следбеници на социјалната мрежа Инстаграм , без претходна најава прекина да споделува содржини на својот профил...
Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) АЛЕКСАНДРА БИДИ СИЛНА: Македонската инфлуенсерка соопшти дека ѝ откриле тумор на главата

Еспресо
Македонската инфлуенсерка и модна блогерка Александра Шијакоска која успешно го трасира својот пат, секогаш со позитивна мисла да прави нешто добро за другите и да...
СветСлајдерСцена

СИТЕ ПОЛУДЕА ПО МИЛАНОНА: 68-годишна корејска инфлуенсерка ве учи за убавината на годините

еспресо
Џанг Мјунг Сук е меѓу најпознатите инфлуенсери во Јужна Кореја. Моден експерт, таа има работено интензивно во светот на модата низ светот и во Европа,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ИСКРЕНО СО МИА КОСТОВА, водителка и инфлуенсерка: Горда сум што немам кредити и што не живеам „позајмено“

Наташа Мустафа 
Некогаш работела и како келнерка и во фризерски салон, но никогаш не се предала да се врати во семејниот дом и да биде уште една...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА ИНФЛУЕНСЕРКАТА ПО ИМЕ СИКРЕТ: Таа е „Јелена Карлеуша“ меѓу кучињата со повеќе од милион следбеници!

М.Р.
Луѓето станаа вистински зависници од социјалните мрежи, но и некои домашни миленици. Австралискиот овчар – женка, по име Сикрет најпрво се заљубила во јогата, која...