12.8 C
Скопје
20:42 - 3 март, 2024

Ознака : баба

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Неодолив танц на бабата на Александра Пријовиќ на концерт: „Баба ми е модерна, има и инстаграм“

Еспресо
За време на престојот во Загреб, кога во ек се нејзините концерти во преполната загрепска Арена, Александра Пријовиќ им откри на новинарите детали за нејзината...
АстроСлајдерХороскоп

Ќе живеат 100 години: Ова се најдолговечните луѓе меѓу хороскопските знаци

Еспресо
Астролозите наведоа четири знаци на Зодијакот кои се најдолговечни. Тие можат да доживеат длабока старост, а при тоа да останат целосно здрави и свесни за...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

(ВИДЕО) Баба Цеца го доби најубавиот роденденски подарок од Жељко Јуниор: По нејзината ќерка, очигледно и внукот ќе ја наследи во работата

М. Р.
Српската фолк – дива Светлана Цеца Ражњатовиќ го прослави 49 – тиот роденден. За разлика од претходните година во кои Цеца организираше големи роденденки прослави...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

ЕМОТИВНО ВИДЕО: Бабичка бегалка од Украина си го најде 13-годишното куче во Ирска

Еспресо
Баба која престојува во Ирска по бегството од војната во Украина, денеска е повторно обединета со својот сакан црн лабрадор (мешавина) со име Таша. The...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

БЛИЗНАЧКИ УКРАЛЕ 10.000 ЕВРА ОД СВОИТЕ БАБА И ДЕДО: Нивната мајка ги предала на полицијата

М. Р.
Клер и Луиз Смит (25) од Шкотска биле протерани од семејството заради непростлива ароганција и кражба, која систематски ја вршеле со месеци. Близначките ја изневериле својата...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ПИЈТЕ ПО МОЈОТ ПОГРЕБ И НЕ ЈА ПУШТАЈТЕ ОВАА ЖЕНА: Баба со 92 години е ѕвезда на „ТикTок“

М.Р.
Лилиан Дронијак (92) баба од Конектикат, која ја следат речиси четири милиони луѓе на социјалната мрежа „ТикTок“, поставила одредби за луѓето кои сакаат да присуствуваат...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) НАЈСТАРАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ ГО ПРОСЛАВИ 119-ТИОТ РОДЕНДЕН: Кејн Танака ужива кога пие газирани пијалаци и јаде чоколада

М.Р.
Јапонката Кејн Танака го прослави својот 119 – ти роденден, велејќи дека е одлучна да го продолжи рекордот за уште една година, пренесе британски „Гардијан“....
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТ) ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ: Највкусниот домашен ајвар по рецепт на баба

Ј.К.Д
Сезоната на зимници е во тек. А на наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО+ВИДЕО) ВНУК И НЕГОВАТА 95-ГОДИШНА БАБА ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Бабичката е вистинска ѕвезда

И. Т.
Рос Смит и неговата 95-годишна баба се вистинска интернет сензација со нивните забавни видеа и фотографии. Рос на неговиот јутјуб-канал има над 2,4 милиони следбеници,...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА: Српски стилист ја претвори својата баба во холивудска дива

И. Т.
Српскиот стилист Александар Драмиќанин, кој се грижи за беспрекорниот изглед на бројни јавни личности во Србија и регионот, вели дека неговата најголема инспирација е неговата...