7.8 C
Скопје
04:50 - 28 февруари, 2024

Ознака : дедо

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Брус Вилис стана дедо: Неговата ќерка Румер роди девојченце

Еспресо
Внуката на актерот се роди нешто повеќе од еден месец по неговиот 68-ми роденден. На видеото кое неговата поранешна сопруга Деми Мур го објави по...
СветСлајдерСцена

(Фото) Згодниот дедо Пирс Броснан го покажа новороденото внуче: „Добредојде, момче мое!“ 

Еспресо
Пирс Броснан зборув за значаен настан во неговиот живот. 69-годишниот ирски актер стана дедо по четврти пат. Главниот актер во филмот за Џејмс Бонд објави...
АстроСлајдерХороскоп

Ќе живеат 100 години: Ова се најдолговечните луѓе меѓу хороскопските знаци

Еспресо
Астролозите наведоа четири знаци на Зодијакот кои се најдолговечни. Тие можат да доживеат длабока старост, а при тоа да останат целосно здрави и свесни за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Малкумина знаат кој ѝ беше дедо на Оливија Њутн Џон: Тој е еден од најголемите научници во историјата

Еспресо
Нејзиниот сопруг Џон Истерлинг ја објави веста за нејзината смрт на својата Фејсбук страница. Актерката Оливија Њутн Џон почина на 73-годишна возраст. Таа се прослави...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

ЧЕСТИТКИ ЗА НАУМ ПЕТРЕСКИ, (пак) ќе стане дедо: Анастастија го покажа стомачето

Еспресо
Фолк пејачката Анастасија Петреска, ќерка на Наум Петрески, повторно е бремена. Анастасија и Владимир Поповски, пејач и зет на Наум, ќе станат родители по втор...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Невестата на СИЛВИО БЕРЛУСКОНИ е бремена“: Сè што звучи слатко, сепак трае кратко!

Еспресо
Марта Фашина (32), италијанска политичарка и две години придружничка на лидерот на Форца Италија, бизнисменот Силвио Берлускони, повторно се најде во центарот на озборувањата.  Причина?...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) ЖЕЉКО САМАРЏИЌ СТАНА ДЕДО ПО ЧЕТВРТИ ПАТ: Внуката Анѓелија е крстена по посебна жена

Еспресо
Пејачката Миња Самарџиќ, ќерката на познатиот пејач Жељко Самарџиќ, се породи и на свет донесе девојче! Жељко Самарџиќ од синоќа има голема причина за славење,...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) ДЕДОТО НА ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ПОМИНАЛ ПЕТ ГОДИНИ ВО ГЕРМАНСКИ ЛОГОР: Павле Карлеуша излегол жив, но тежел 38 килограми!

М.Р.
Пејачката Јелена Карлеуша на својот инстаграм – профил објави фотографија од својот покоен дедо и откри неколку детали од неговиот живот.   View this post...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО)ЖЕЉКО САМАРЏИЌ САМО ШТО НЕ СТАНАЛ ДЕДО: Миња објави фотографии од бременоста и ги разнежни сите

Еспресо
Миња Самарџиќ, ќерката на Жељко Самарџиќ објави фотографии во кои го покажува трудничкиот стомак и истите израдуваа многу луѓе на социјалните мрежи. Пристигнаа многу пораки...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Балканската ѕвезда Дино Мерлин стана дедо!

Еспресо
Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин, стана дедо, а веста ја потврди сајтот „Аваз“. Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена,...