12.8 C
Скопје
22:06 - 23 април, 2024

Ознака : бремена

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ќерката на Џеј го покажа стомакот во тесен црвен фустан: Блеска во бременоста

еспресо
Ќерката на починатиот пејач Џеј Рамадановски, Марија, неодамна откри дека е бремена. Таа до неодамна ја криеше бременоста од јавноста, а дури кога го дознале...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Бремената Кортни Кардашијан заврши во болница: Еве што е познато и каков е исходот

Еспресо
44-годишната реалити ТВ ѕвезда и бизнисменка Кортни Кардашијан е пренесена во болница, каде итно била оперирана. На својот Инстаграм профил таа порача дека лекарите го...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Прва фотографија од бремената девојка на Огњен Амиџиќ: Мина позира пред приватна клиника

Еспресо
Водителот Огњен Амиџиќ и неговата колешка Мина Наумовиќ чекаат бебе. Бебето ќе пристигне следната година, а двајцата се пресреќни поради убавата вест. Мина не споделува...
СветСлајдерСцена

(Фото) Ријана позира полугола во „авион“ издание: „Магија што ја создаде ова тело“

Еспресо
Ријана на својот Инстаграм профил сподели серија фотографии на кои позира полугола додека сè уште беше бремена со првиот син. 35-годишната пејачка облече златно дводелно...
СветСлајдерСцена

(Фото) Кој е банкарот од Кувајт со кого Линдзи Лохан чека дете: Ја спаси од зависностите, ја врати на филмското платно, ја направи среќна и сакана

Еспресо
Ја сметаа за еден од најчудните и најконтроверзни ликови на американскиот шоубиз, Линдзи Лохан долго време важеше за лош пример што не треба да се...
СветСлајдерСцена

(Видео) Ријана спектакуларна на Супер Боул и откри дека е бремена: Веста ја потврди и нејзиниот претставник

Еспресо
Ријана настапи на шоуто на полувремето на Супер Боул (Super Bowl LVII), и таа е бремена, потврди нејзиниот претставник веднаш после експлозивниот настап. Гестовите на...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Анѓелка Прпиќ „фатена“ во петти месец на бременост: Славата има ѝ друго лице

Еспресо
Српската актерка Анѓелка Прпиќ веќе неколку дена е тема број еден на социјалните мрежи каде редовно коментираат, оправдуваат или осудуваат што ѝ се случило по...
БалканСлајдерСцена

Бремена е глумицата Анѓелка Прпиќ, второто дете е „на пат“

Еспресо
Веста дека српската глумица Анѓелка Прпиќ,  која нашата публика ја запозна преку телевизиската серија „Андрија и Анѓелка“,  е бремена по втор пат, ги преплави социјалните мрежи и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Преубавата девојка на Мбапе е бремена: Додека тој „растура“ со голови, таа го покажа стомакот

Еспресо
Алисиа Ејлис, француска манекенка и пејачка, со потекло од Гвајана е (неофицијална, поточно се уште не претставена на јавноста) девојка на францускиот фудбалски ас Килијан...
СветСлајдерСцена

Ноеми бремена од Франческо Тоти? Но, прво потпишување на договорите за поделба на финансиската империја на поранешните сопружници

Еспресо
Новата придружничка на поранешниот капитен на Рома, кој е тазе од разделбата со Илари Блази, очекува дете (четврто за Тоти, трето за неа). Така барем...