Ознака : Карди Би

Свет Сцена

Карди Би ќе глуми главна улога во „безобразна“ комедија

Еспресо
Aмериканската раперка Карди Би ја доби својата прва главна улога во филм, пишува „Variety“. Имено, станува збор за нов проект на „Paramount Pictures“, а филмот...
Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Се мора да е во тон: Карди Би си ја бојадиса косата како бојата на новиот автомобил!

Васко Спасоски
Американската раперка Карди Би (28) ја бојадиса својата коса во зелена боја за да може да одговара со бојата на нејзиниот скапоцен зелен автомобил и...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Светските ѕвезди полудеа по Карлеуша: Карди Би сподели видео од дивата, а Анита го копира нејзиниот стил! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поп-sвездата Јелена Карлеуша (42) е најследена пејачка во регионот со причина, а за нејзината работа се заинтересирани и најголемите светски sвезди. Јелена неодамна на Инстаграм...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Карди Би „мртва“ пијана објавила фотографија од своите голи гради! (ФОТО) (+18)

Васко Спасоски
Американската раперка Карди Би (28) неодамна го прослави својот 28-ми роденден со забава која шокираше многумина. Таа сега замина и чекор понатаму, па на социјалната...
Свет Слајдер Сцена

Раперката Карди Би направи роденденска забава која може да се опише како – порно забава! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски
Американската раперка Карди Би (28) на 11 октомври го прослави својот 28. Роденден и по тој повод организираше забава, која може да се опише само...
Свет Сцена

Карди Би после десет години ја „освежи“ својата тетоважа: Седум дена трпев огромни болки! (ФОТО)

Слободен Печат
Откако контроверзната раперка Карди Би (27) неодамна се пофали со тетоважата на грбот, реши да ја освежи и старата тетоважа со паун, која исто така...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Карди Би се пофали со промената на имиџот: „Изгледаш како модерна Мерлин Монро“ (ФОТО)

Еспресо
Ова е една од нејзините промени која им се допадна на обожавателите… Познатата светска ѕвезда Карди Би реши да ги изненади своите фанови. Американката се...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Сопругот на Карди Би ја молел поранешната девојка да имаат секс додека раперката била бремена: „Те молам за последен пат…“ (ФОТО)

Еспресо
Американскиот рапер Офсет (27), ко је во брак со музичарката Карди Би (27) уште еднаш се најде во центарот на вниманието. Имено, поранешната девојка на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Карди Би ги изненади фановите: Да, ова е мојата природна коса (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Пејачката Карди Би е позната по разните перики кои ги носи во јавноста, додека природната коса ја покажува само во исклучителни ситуации. Но раперката сега...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Карди Би и маж ѝ се напиле, а после предизвикале хаос поради шампањско (ВИДЕО)

Еспресо
Карди Би и нејзиниот сопруг Офсет малку повеќе испиле додека биле во стриптиз-клуб во Мајами. Потоа Офсет предизвикал масовна тепачка, пишува Пејџ сикс. Раперот предизвикал...