5.8 C
Скопје
07:08 - 1 декември, 2022

Ознака : мајка

Балкан Слајдер Сцена

Се огласи мајката на Северина против Милан Поповиќ: „Срам да му е, ја малтретира со години и јавно ја пцуе, применува најлоши КГБ методи…“

Еспресо
Мајката на Северина, Ана Вучковиќ се огласи откако во Дневникот на хрватска Нова тв, бил емитуван прилог во кој Милан Поповиќ дал изјава за конфликтот...
Свет Слајдер Сцена

Бритни Спирс ја прекина врската со мајка ѝ: „Ќе легнам под дрво за да го потсетам моето семејство дека сум божиќен подарок“

Еспресо
Додека најважните веб-портали во светот известуваат дека Бритни е можна протагонистка на Супер Боул, за големо враќање на музичката сцена, Бритни Спирс пак, повторно враќа...
Свет Слајдер Сцена

Иванка се сеќава на мајка ѝ Ивана Трамп: „Живееше во потполност, ќе ми недостига засекогаш“

Еспресо
Иванка Трамп со нежност и емоции се сеќава на својата мајка, која почина на 73 години: „Беше брилијантна, шармантна, страсна и нверојатно смешна“. „Срцето ми...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Мајката на Роналдо позира со внуката Бела Есмералда: „Мила внука на баба“

Еспресо
Мајката на Кристијано Роналдо ја сподели својата прва фотографија со новата внука Бела Есмералда. Долорес Авеиро гордо ја објави фотографијата со двомесечното детенце гушнато во...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

Лепа Лукиќ откри зошто никогаш не се реализирала како мајка: Абортирав поради кариерата

М.Р.
Кралицата на народната музика Лепа Лукиќ жртвуваше многу работи за доброто на својата кариера, а најмногу ја боли фактот што не се исполни во улогата...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Слајдер

Во Грција мајка осомничена за грозоморно убиство на трите ќерки, сите починале под мистериозни околности

Еспресо
Обвинението е застрашувачко: 33-годишната мајка, Рула Писпиригу, од Патра, Грција, уапсена е за убиство со умисла на најмалку една од нејзините три ќерки, Георгина (9)....
Свет Слајдер Сцена

Мајката на Бритни Спирс не била поканета на свадбата на ќерка си, сепак ѝ нуди помирување

Еспресо
Лин Спирс ѝ понуди на својата ќерка маслиново гранче преку Инстаграм, откако не беше поканета на свадбата на Бритни со Сем Асгари. „Блескаш и толку...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Сцена

Катарина Ивановска ѝ го честиташе роденденот на својата мајка: Ова се родителите на нашиот светски познат модел

М.Р.
Нашата позната манекенка и модел, Катарина Ивановска многу малку открива за својот приватен живот, а на социјалните мрежи воглавно објавува фотографии од професионални фотосесии, патувања и секојдневни...
Балкан Слајдер Сцена

Во мода се песни посветени на мајките, и „Некст Тајм“ својот албум го посветија – на своите мајки

М. Р.
Вчеравечер момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин Филиповски пред своите пријатели, колеги, соработници и фанови го промовираа нивниот најнов албум кој носи наслов „Мајка“....
Ви Препорачуваме Еспресо Животни Приказни Слајдер

Путин слуша само една жена, се вика Вера – дали надежта за мир е денес во нејзини раце?

Еспресо
Тaa има 88 години. Нејзиното име е Вера Дмитриевна Гуревич. Тaa е поранешнa учителкa по руски јазик. Име и професија како многу други…Но, дали таа...