4.8 C
Скопје
22:54 - 18 април, 2024

Ознака : пике

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Не е до џемот, до жртвувањето е: Шакира искрена за разделбата со Пике

еспресо
Колумбиската пејачка Шакира (47) призна дека „не е вистина“ дека крајот на нејзината 11-годишна врска со долгогодишниот партнер Жерар Пике (37) дошол откако открила отворена...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира за раскинувањето со Пике и обвинувањето за даночна измама: „Се сметав себеси за многу покревка“

Еспресо
Шакира раскажа што научила од раскинувањето со Пике. Колумбиската пејачка Шакира, одговарајќи на прашање за раскинувањето со поранешниот фудбалер на каталонска „Барселона“ Жерар Пике, изјави...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира се враќа во Барселона: Не поради Пике, се подготвува да не оди во затвор!

Еспресо
Шакира се враќа во Барселона, за да се подготви за судењето против даночните власти. Пејачката ќе седне на обвинителна клупа на 20 ноември. Шакира Мебарак...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Пике за разделбата со Шакира: „Ќе се фрлев од 6-ти кат“

Еспресо
Шакира и Жерар Пике објавија дека се разделуваат во јуни 2022 година. Откако Шакира и Жерар Пике објавија дека повеќе нема да бидат заедно, разделбата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира отворено за животот со Пике и по него: „Не сум во клубот на среќните, сè уште истерувам демони…“

Еспресо
Пејачката Шакира, која се раздели од фудбалерот Жерар Пике во јуни 2022 година, искрено зборуваше за крајот на нивната 11-годишна врска во ексклузивното интервју за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира го откри насловот на новата песна посветена на Жерар Пике

Еспресо
Пејачката не заборави каков прекар ѝ дадоа пријателите на Пике поради нејзиниот „лош карактер“. 46-годишната колумбиска пејачка Шакира одлично знае што е софистицирана одмазда. Актерката...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Пике и Клара Чиа уживаат во Хрватска: Во преден план е тангата на младата убавица

Еспресо
Жерар Пике (36) го навлече гневот на јавноста кога раскина со колумбиската пејачка Шакира (46). Популарната пејачка ја остави поради младата убавица Клара Чиа (24)...
СветСлајдерСцена

Жерар Пике ја пресели новата девојка во куќата што ја делеше со Шакира: Планираат да купат замок на плажа

Еспресо
36-годишниот шпански фудбалер Жерар Пике се пресели со својата нова девојка, 24-годишната манекенка Клара Чиа Марти во куќата во која живееше со поранешната партнерка Шакира,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Пике остана со микрофонот во раце, публиката не му даде збор: Ама не е проблемот (само) во Шакира

Еспресо
Шпанскиот фудбалер Жерар Пике сакаше да одржи говор во мадридски клуб по повод крајот на Кралската лига, но го прекина едногласниот крик од публиката- „Шакира,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Шакира пее за проблемите во кревет со Пике: Новата песна на Колумбијката пак урива рекорди

Еспресо
Објавена е нова песна и спот од Мануел Туризо и Шакира, во кои тој ја спасува Колумбијката, која е сирена со розова коса. Песната се...