10.8 C
Скопје
06:20 - 23 мај, 2024

Ознака : лук блек

БалканСлајдерСцена

Аца Лукас за Хрватска и Србија на Евровизија: „Не се знае која песна е полоша, ова е ужас…“

Еспресо
Популарниот српски пејач Аца Лукас во саботата одржа концерт во Загреб, а ја искористи приликата да ги коментира овогодинешните претставници на Евровизија, а особено се...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Лук Блек ја откажа евровизиската проба поради трагедијата во Србија: „Треба да го победиме злото што расте, а не да ги затвораме очите пред проблемите“

Еспресо
Претставникот на Србија на Евровизија, Лук Блек реши да ја откаже пробата поради трагедиите кои изминатиот период се случија во Србија. – Во мојата земја...
БалканСлајдерСцена

Германските медиуми со пофалби за Лук Блек и лукблекманијата: „Технички вешто и со изгледи за успех“

еспресо
И жирито и публиката на евровизискиот натпревар во Србија имаа други фаворити, но на крајот Лук Блек ќе оди на Евровизија како претставник на ова...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Мајката на Лук Блек бара приватност: Не била на ниеден настап на синот, приоритет ѝ е мирот

М.П
Овогодинешниот претставник на Србија на Евровизија, Лук Блек, од саботата привлекува се големо внимание во јавноста, а сега за прв пат во јавноста проговори и...
БалканСлајдерСцена

Констракта открива во какво сродство е со Лук Блек: „Можеби метафорично сум му тетка”

М.П
Откако Србија го избра својот претставник за претстојниот Евросонг, тамошната јавност зборува и негодува за Лука Ивановиќ, попознат како Лук Блек, кој ќе ги брани...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Лук Блек пред само три години „плукаше“ по Евровизија: „Тоа е ужас, не сакам ни да гледам, за мене тоа е ѓубре“

М.П
Во саботата вечерта Лук Блек победи на натпреварот за песна на Евровизија на Србија, а српскиот претставник само пред три години немаше најдобро мислење за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Лук Блек е внук на Констракта: „И јас заспав на неговата песна“, напади од колегите кон претставникот на Србија на Евровизија

еспресо
Лука Црнаковиќ, попознат како Лук Блек, официјално ќе ја претставува Србија на Евровизија, која ќе се одржи во Ливерпул од 9 до 13 мај. Неговата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Кој е Лук Блек, претставникот на Србија на Евровизија: Живее во Лондон, соработува со Констракта, од млад компонира музика, а домашен миленик му е јастогот

М.П
Лук Блек синоќа ги воодушеви сите и победи на натпреварот „Песна на Евровизија“ на Србија, а доби можност да ја претставува Србија овој мај во...