20.8 C
Скопје
03:01 - 30 јуни, 2022

Ознака : србија

Балкан Слајдер Сцена

ПОПУЛАРНАТА СРПСКА ГРУПА „Hurricane“ СЕ РАСПАЃА: Сања Вучиќ, Ивана Николиќ и Ксенија Кнежевиќ ќе продолжат со соло кариери!

М. Р.
Девојките од српската група „Hurricane“ привлекоа големо внимание на минатогодипното издание од Евросонг и тоа не стивнува ни по завршување на манифестацијата.  Неодамна во медиумите...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЌЕРКАТА НА НАТАШA БЕКВАЛАЦ ЈА НАРЕЧЕ СВОЈАТА МАЈКА – ДЕБЕЛА: Хана ги насмеа фановите на Наташа, а пејачката се налути, па ја искара!

М.Р.
Пејачката Наташа Беквалац била снимена од нејзината ќерка Хана додека заедно го поминувале времето во семејниот дом уживајќи во семејната вечера. „Добра вечер на сите!...
Балкан Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер Сцена

КОЛКУ ЌЕ ЧИНИ електричната „фиат панда“ што ќе се произведува во Србија?

еспресо
По веста дека нов електричен модел на „фиат панда“ ќе се произведува во Србија, започна љубопитноста на јавноста – колку ќе чини автомобилот? Со оглед...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

ТЕСТОТ ДОКАЖА ДЕКА ДАРКО ЛАЗИЌ е ПОЗИТИВЕН на НАРКОТИЦИ: Пејачот вели дека „случајно“ дошол во контакт со наркотични средства без негово знаење!

М.Р.
Пејачот Дарко Лазиќ денеска во присуство на адвокат се бранеше пред судијата, каде наводно целосно признал дека правел прекршоци за возење без возачка дозвола, со...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Кина ја вооружува Србија, шест авиони со проектили испратени во Белград: СИГНАЛ НА ПЕКИНГ до Бајден и Зеленски?!

Еспресо
Порака, сигнал на сила испратена до администрацијата на Бајден, но и до украинскиот претседател Володимир Зеленски, пишуваат западните медими. Кина го потврди испраќањето на системи...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША СОВРШЕНО СТИЛИЗИРАНА на ГЛАСАЊЕ : Сите очи вперени во високите потпетици на пејачката!

М.Р.
Поп – ѕвездата Јелена Карлеуша вчера, околу 14 часот гласаше на избирачкото место во белградската општина Савски Венец исполнувајќи ја својата граѓанска должност.   View...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Триумф на Вучиќ во првиот круг: „Верувам дека секој ќе го добие она што го заслужува, ќе ја продолжиме политиката на воена неутралност, но гарантирам дека никој во Србија никогаш нема да ги забрани Достоевски или Чајковски“

Еспресо
„Огромна благодарност до граѓаните на Србија“: со овие зборови Александар Вучиќ, претседател во заминување и повторно именуван на функцијата шеф на државата, забележа убедлива победа...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Српскиот претседател Вучиќ излегува од фрижидер, АМА И ОД ПАШТЕТА И ЧАША: Погледнете го изборниот спот и пародијата за него

Еспресо
Српскиот претседател Александар Вучиќ и неговиот тим за односи со јавноста одлучија недостатоците на Вучиќ да ги претворат во негова предност во претседателската кампања, која...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

ЕВРОВИЗИЈА 2022: Вечерва ќе се дознае името на претставникот на Србија, Тијана Дапчевиќ во најтесниот круг

Еспресо
По две полуфинални вечери, вечерва ќе се дознае името на српскиот  претставник на Евровизија. Македонката Тијана Дапчевиќ е во најтесен круг. Во финалето за претставник...
Вести Дестинации и Дегустации Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ВИДЕО) „Десет години не сум бил на лекар, не знам што е грип“: Штом падна снег, Борислав облекува шорцеви и трча бос!

Ирена Трајкова
Додека некои не можат да го поднесат ладното време и едвај чекаат да запролети, има и такви за кои зимата и снегот е вистинско уживање...