13.8 C
Скопје
09:20 - 28 февруари, 2024

Ознака : новинар

СветСлајдерСцена

Екс сопругот на Бритни Спирс се негира себеси, новинарот тврди: „На насловната заврши само еден процент од скандалите што ги снимив“

Еспресо
Бритни Спирс повторно се најде на насловните страници поради гласините дека конзумирала опасна дрога „кристал мет“. Веста ја споделил нејзиниот поранешен сопруг Кевин Федерлајн под...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Жерар Пике мака мачи по разделбата од Шакира: „Ќе ме прегазеше, а потоа ми се закануваше дека ќе умрам“

М.П
Успехот на Шакира расте секој ден, атоа најмногу се должи на новите хитови посветени индиректно на нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике, кој за разлика од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Зеленски преживеа повеќе од 12 обиди за атентат за една година“: Еве што тврди новинарот Крис Випл

Еспресо
Новинарот Крис Випл, во својата книга за американскиот претседател Џо Бајден, рече дека шефот на Украина, Володимир Зеленски, преживеал повеќе од 12 обиди за атентат...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Пронајдени посмртните останки на новинарот кој исчезна во Амазон, локацијата на злосторството ја признал еден од убијците

Еспресо
Пронајдени се посмртните останки на британскиот новинар кој исчезна во Амазон. Дом Филипс исчезна пред десет дена заедно со бразилскиот активист Бруно Переира. Десет дена...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

Рускиот нобеловец Дмитриј Муратов го продава нобеловиот медал на аукција: ПАРИТЕ ОДАТ ЗА УКРАИНА

Еспресо
Новинарот Дмитриј Муратов, директор на „Новаја Газета“, одлучи да ја продаде својата вредна награда за да собере средства за украинското население. Тој застана на страната...
Ви препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдер

КАКО СИ, КАДЕ ОДИШ?, го прашаа другарите од крушевските сокаци. – „Многу сум уморен, ноќва одам нагоре…” – одговори Тоше

Кате Божиновска
Искрено и емотивно со Соња Алексоска Неделкоска, новинар и автор на книгата ,, Ова не е крај ” посветена на Тоше Проески. На Тоше не...
Ви ПрепорачувамеСлајдер

„Пу да ти е*ам маската“: Бугарски новинар известуваше во живо од изборите во САД, па стана хит на интернет! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познат бугарски новинар известуваше за претседателските избори во САД, па стана хит на социјалните мрежи. Имено, тој бил вклучен во живо, но заштитната маска му...
Секојдневие

Новинар стана хит поради неговата реакција кога виде дека кон него доаѓа стадо бизони (ВИДЕО)

Еспресо
Новинар на телевизија во Монтана стана хит на Твитер поради реакцијата кога виде дека кон него доаѓа стадо на бизони. Дион Брокстон од филијалата на...
ЛајфстајлСцена

ДОБИ ОТКАЗ поради РАСИСТИЧКА СЛИКА за кралското бебе

Igor
Новинарот Дени Бејкер денеска бил отпуштен од своето работно место во „Би би си“ откако на Твитер објавил невкусна расистичка слика. На својот профил објавил...