36.8 C
Скопје
18:24 - 18 јуни, 2024

Ознака : Дмитриј Муратов

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

Рускиот нобеловец Дмитриј Муратов го продава нобеловиот медал на аукција: ПАРИТЕ ОДАТ ЗА УКРАИНА

Еспресо
Новинарот Дмитриј Муратов, директор на „Новаја Газета“, одлучи да ја продаде својата вредна награда за да собере средства за украинското население. Тој застана на страната...