18.8 C
Скопје
15:25 - 20 април, 2024

Ознака : медал

БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Бронзен медал за Андреас Трајковски во скок во далечина на Балканијадата: „Среќен сум што ѝ донесов медал на Македонија“

Еспресо
Со скок од 7.75 метри, македонскиот атлетичар, Андреас Трајковски, на Балканијадата во Краљево го освои 3-то место во скок во далечина, а и бронзен медал за Македонија. Сѐ до последната...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

Рускиот нобеловец Дмитриј Муратов го продава нобеловиот медал на аукција: ПАРИТЕ ОДАТ ЗА УКРАИНА

Еспресо
Новинарот Дмитриј Муратов, директор на „Новаја Газета“, одлучи да ја продаде својата вредна награда за да собере средства за украинското население. Тој застана на страната...