7.8 C
Скопје
04:09 - 28 февруари, 2024

Ознака : Андреас Трајковски

БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Бронзен медал за Андреас Трајковски во скок во далечина на Балканијадата: „Среќен сум што ѝ донесов медал на Македонија“

Еспресо
Со скок од 7.75 метри, македонскиот атлетичар, Андреас Трајковски, на Балканијадата во Краљево го освои 3-то место во скок во далечина, а и бронзен медал за Македонија. Сѐ до последната...