10.8 C
Скопје
21:15 - 28 февруари, 2024

Ознака : аукција

ЛајфстајлСлајдер

Розев дијамант вреден 28,8 милиони долари продаден за само 4 минути

Еспресо
Најголемиот розов дијамант во облик на круша некогаш ставен на аукција беше продаден за 28,4 милиони швајцарски франци (околу 28,8 милиони долари) на аукциската куќа...
СветСлајдерСцена

Рекордни суми за часовниците на Џејмс Бонд што ги носел Даниел Крег

Еспресо
Аукциите на часовници за 60-годишнината на агентот 007 постигнаа рекордни бројки.  Да, Џејмс Бонд полни шеесет години само еднаш, но никој не би ни замислил...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Црвениот „Харли Дејвидсон“ на Џони Деп е на аукција: почетна цена од 250.000 долари

Еспресо
Моторот се користеше за снимањето на филмот Cry Baby, моментално е изложен во музејот Бренсон во Мисури.   View this post on Instagram   A...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) Најголемиот бел дијамант на акција во Женева: Се очекува да достигне цена до 30 милиони долари

М.Р.
„Рок“, белиот дијамант од 228,31 карати, со големина колку топче за голф, се очекува да достигне цена до 30 милиони долари на аукција во Женева,...
СветСлајдерСцена

Неуреден ПРИМЕРОК ОД КНИГАТА за ХАРИ ПОТЕР е продаден за 40.000 фунти: Аукцијата преминала во „жестока борба“!

М.Р.
Неуредена копија од првата книга за Хари Потер, „Хари Потер и каменот на волшебникот“, од Џ. К. Роулинг, беше продаден за 37.500 фунти, откако на...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

Рускиот нобеловец Дмитриј Муратов го продава нобеловиот медал на аукција: ПАРИТЕ ОДАТ ЗА УКРАИНА

Еспресо
Новинарот Дмитриј Муратов, директор на „Новаја Газета“, одлучи да ја продаде својата вредна награда за да собере средства за украинското население. Тој застана на страната...
ЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

НОВ РЕКОРД: Автопортрет на Фрида Кало продаден на аукција за 34,9 милиони долари, највисока цена за дело на уметник од Латинска Америка!

И. Т.
Сликата на мексиканската уметница Фрида Кало е продадена на аукција во Њујорк за рекордни 34,9 милиони долари. Имено, тоа е највисоката цена платена за дело...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ПАРЧЕ ИСТОРИЈА: Последниот концертен фустан на Ејми Вајнхаус продаден на аукција за огромна сума!

Еспресо
Фустанот што пејачката Ејми Вајнхаус го носеше за нејзиниот последен настап, беше продаден во неделата за 243.200 долари, 16 пати повеќе од проценетата вредност од...
СветСлајдерСцена

На аукција џебните часовници на Енди Ворхол и Џон Ленон – Сигурни сме дека ќе ја надминат сумата од 40.000 долари

Еспресо
14-каратните златни џебни часовници, кои некогаш им припаѓале на Џон Ленон и Енди Ворхол, ќе бидат ставени на аукција, пишува „Page Six“. Аукциската куќа на...
СветСлајдерСценаФилм и ТВ

Пиштолот на Шон Конери од Џејмс Бонд продаден на аукција

Еспресо
Пиштолот „Walther PP“, кој Шон Конери го користеше во првиот филм за Џејмс Бонд е продаден на аукција во Беверли Хилс за 256 илјади долари,...