9.8 C
Скопје
02:15 - 15 април, 2024

Ознака : енди ворхол

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Светски аукциски рекорд за „Мерилин“ на Енди Ворхол: продаден за 195 милиони долари!

еспресо
Познатиот портрет на Мерилин Монро од американскиот уметник е само еден од низата портрети направени со различна хроматска позадина, две години по смртта на дивата....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ПОЗНАТИОТ ПОРТРЕТ на ВОРХОЛ со ликот на МЕРИЛИН МОНРО на аукција: Проценет на 200 милиони долари

М. Р.
Станува збор за делото „Shot Sage Blue Marilyn“ („Мудрата Мерилин во сино“) насликано 1964 година, соопштија од „Кристи“. Познатата слика сега ѝ припаѓа на Фондацијата...
СветСлајдерСцена

На аукција џебните часовници на Енди Ворхол и Џон Ленон – Сигурни сме дека ќе ја надминат сумата од 40.000 долари

Еспресо
14-каратните златни џебни часовници, кои некогаш им припаѓале на Џон Ленон и Енди Ворхол, ќе бидат ставени на аукција, пишува „Page Six“. Аукциската куќа на...