36.8 C
Скопје
17:53 - 18 јуни, 2024

Ознака : Џон Ленон

ЛајфстајлРетроСлајдер

(ВИДЕО+ФОТО) 41 ГОДИНА ПО СМРТТА: Џон Ленон живее во сеќавањата

Еспресо
На денешен ден, пред 41 година, светот остана без еден од најдобрите и најпопуларни пејачи – Џон Ленон. Околу 22.50 пред њујоршкиот хотел „Дакота“, одекнале...
ЛајфстајлРетроСлајдер

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д
На Марк Чепмен, човекот кој го уби Џон Ленон во 1980 година, му беше одбиена условна казна по единаесетти пат.   View this post on...
ЛајфстајлРетроСлајдер

НАЈШОКАНТНИТЕ УБИСТВА ВО ХОЛИВУД: Убиени од партнерот, по првото утринско кафе и зад грб

И. Т.
Холивуд отсекогаш се карактеризирал со гламур, ѕвезди, сјај богатство, луксуз, маѓепсувајќи ги обичните смртници. Од друга страна, ја има и темната страна на Холивуд која...
СветСлајдерСцена

На аукција џебните часовници на Енди Ворхол и Џон Ленон – Сигурни сме дека ќе ја надминат сумата од 40.000 долари

Еспресо
14-каратните златни џебни часовници, кои некогаш им припаѓале на Џон Ленон и Енди Ворхол, ќе бидат ставени на аукција, пишува „Page Six“. Аукциската куќа на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ВИДЕО+ФОТО: И 40 години по смртта, Џон Ленон живее во сеќавањата

Еспресо
На денешен ден, пред 40 години, светот остана без еден од најдобрите и најпопуларни пејачи – Џон Ленон. Околу 22.50 пред њујоршкиот хотел „Дакота“, одекнале...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСцена

Џон Ленон го мразел најпознатиот хит на „Битлси“ (ВИДЕО)

Еспресо
„Let It Be“ е еден од најголемите хитови на Битлси и еден од најголемите хитови општо. Но, Џон Ленон оваа песна не можел да ја...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Џон Ленон за првпат јавно ја кажа својата култна изрека за Исус и „Битлси“, почина легендарниот Влада Дивљан и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Eспресо
Денешниот ден е доста значаен за музиката, а првиот деби албум на Френк Синатра, раѓањето на Крис Реа и смртта на Влада Дивљан, се само...
Uncategorized

Ќе се фатите за глава: Погледнете за колку пари се продале очилата на Џон Ленон (ФОТО)

Слободен печат
Култните округли очила за сонце кои припаѓаа на легендарниот рокер Џон Ленон, се продадоа во петокот на онлајн аукциската куќа „Sotheby’s“ за 147.000 евра, сума...
ЛајфстајлСцена

Скапи вили и автомобили за нив е ситница: Погледнете кои светски ѕвезди имаат приватни острови (ФОТО)

Igor
Благодарение на популарноста која ја стекнаа со успешните кариери, многу светски ѕвезди имаат милиони на своите сметки, па токму поради тоа неизбежно е да живеат...