24.8 C
Скопје
14:51 - 30 мај, 2024

Ознака : убиство

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Кој е пејачот кој синоќа е убиен на Пластичарска: Има голем број фанови, неодамна се верил

еспресо
Познат македонски пејач синоќа беше убиен во пресметка на Пластичарската улица во Скопје, а неговите обожаватели се простуваат од него на социјалните мрежи, пишуваат регионалните...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Познатите во шок поради смртта на Данка: „Ангеле, почивај во мир“

еспресо
Девојченцето од Србија по кое се трагаше како исчезнато, Данка Илиќ била убиена на 26 март кога на неа со автомобил налетале двајца мажи. Vučić...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Не смее да пие алкохол и други строги ограничувања: Алек Болдвин се изјасни за невин за пукањето во „Раст“

Еспресо
Како последица на фаталното пукање во „Раст“ во 2021 година, Алек Болдвин се наоѓа себеси заплеткан во правна мрежа, живее со строги ограничувања поради потенцијални...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Пуштен од затвор Зоран Марјановиќ: Човекот кој беше осуден на 40 години затвор за убиство на сопругата Јелена Марјановиќ

Еспресо
Апелацискиот суд во Белград по седницата на советот, вчера донел решение со кое на обвинетиот Зоран Марјановиќ му е укинат притворот и наредил итно ослободување,...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

(Фото) Естрадата обединета во болка поради монструозното убиство во Градачац: Познатите споделуваат пораки

Еспресо
Страшно злосторство се случи вчера во Градачац, кога Нермин Сулејмановиќ ја убил својата невенчана сопруга, која претходно брутално ја претепал, а сето тоа го пренесувал...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Детали за монструозното убиство во Рипањ кое го потресе регионот: Силувал и убил девојче, а потоа тргнал да ѝ го искасапи и семејството

Еспресо
Стојан Илиќ (38) најпрвин ги возел Невена П. и нејзиниот брат до продавница, а потоа ја натерал да оди со него во автомобилот до шумата,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Трето лице од Украина вмешано во убиството на Дугина: Циганенко бил махерот кој ја инструирал Вовк

Еспресо
Минситерството за внатрешни работи на Русија соопшти дека убиството на руската новинарка Дарија Дугина, заедно со Наталија Вовк, го подготвувал друг член на диверзантска група,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Александар Дугин: „Цел на убијците беше мојата ќерка Дарија, а не јас“

Еспресо
Филозофот и јавна личност Александар Дугин, кој многумина го сметаат за мозокот на Путин, на рускиот Канал 1 изјави дека целта на убијците била неговата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Морничав двоен фемицид: Србин во Италија прво ја убил партнерката, па поранешната сопруга, можеле ли свирепите убиства на жените да се спречат?

Еспресо
Златан Васиљевиќ , по потекло Србин во Италија, прво ја убил својата партнерка, а потоа и поранешната сопруга. Насилникот претходно веќе бил во затвор поради...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Кои биле двете наставнички – хероини; пред Рамос да пука во 19 деца, тие застанале пред децата

Еспресо
Ирма Гарсија го употребила своето тело како штит за децата, била мајка на четири деца, а во 2019 година била прогласена за наставничка на годината....