20.8 C
Скопје
20:50 - 15 април, 2024

Ознака : масакр

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Лука Дончиќ ќе ги плати погребите на жртвите од масакрот во Белград

Еспресо
Србија е завиена во црно откако 14-годишно момче смртно застрела осум свои соученици и чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград. Трагедијата предизвика шок...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Весна Петрушевска за масакрот во белградското училиште: „Мојата ќерка беше булирана после траумата за која не беше виновна“

Еспресо
Страшниот масакр што вчера го зави Белград и целиот регион во црно по убиството на осумте ученици во основното училиште „Владислав Рибникар“ од страна на...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Се огласи и Владо Георгиев по масакрот во белградското училиште: „Се борите родителот да не крене глас на своето дете, ете затоа ова се случи“

Еспресо
Невидена трагедија се случи утринава во основното училиште „Владислав Рибникар“ кога 14-годишно момче уби чувар, рани наставник, а продолжи со крвавата треска околу училиштето, при...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Нови вознемирувачки детали за масакрот во Увалде: Командантот сметал „нема деца во опасност“; полицијата доцнела најмалку 45 минути за да се „организира подобро“

Еспресо
Се појавуваат нови вознемирувачки детали за масакрот во основното училиште Увалде во Тексас. Стивен Мекроу, шеф на Одделот за јавна безбедност во Тексас, на прес-конференција...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

По масакрот, таткото на Рамос: „Мојот син требаше мене да ме убие“

Еспресо
Таткото на Рамос бил на работа кога го контактирала неговата мајка која го известила за пукањето. „Го убија моето чедо. Никогаш повеќе нема да го...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Преживеан ученик сведочи за масакрот во Тексас: „Се скрив и му реков на мојот пријател да молчи…“, убиецот „ја отвори вратата и рече – сите ќе умрете!“

Еспресо
„Имаше најмалку 40 полицајци вооружени до заби, но тие не направија ништо додека не беше предоцна“, рекол татко на едно од жртвите кои бил сведок...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Кои биле двете наставнички – хероини; пред Рамос да пука во 19 деца, тие застанале пред децата

Еспресо
Ирма Гарсија го употребила своето тело како штит за децата, била мајка на четири деца, а во 2019 година била прогласена за наставничка на годината....