16.8 C
Скопје
04:24 - 20 мај, 2024

Ознака : тексас

ЕспресоСлајдер

ВИДЕО/Поради една цигара, на паркинг во Тексас изгореле 73 автомобили

Еспресо
На Јутјуб се појави снимка од голем пожар на семејната фарма Робинсон во Тексас, кој направил огромна материјална штета. Пожарот избувнал на импровизиран паркинг на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Во Тексас се врати на сила законот од 1925 година против абортусот: затворска казна за абортус! 

Еспресо
Контроверзнит јавен обвинител Кен Пакстон соопшти дека е вратен на сила законот за абортус од 1925, а оние кои практикуваат абортусот ќе одат во затвор....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Нови вознемирувачки детали за масакрот во Увалде: Командантот сметал „нема деца во опасност“; полицијата доцнела најмалку 45 минути за да се „организира подобро“

Еспресо
Се појавуваат нови вознемирувачки детали за масакрот во основното училиште Увалде во Тексас. Стивен Мекроу, шеф на Одделот за јавна безбедност во Тексас, на прес-конференција...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Преживеан ученик сведочи за масакрот во Тексас: „Се скрив и му реков на мојот пријател да молчи…“, убиецот „ја отвори вратата и рече – сите ќе умрете!“

Еспресо
„Имаше најмалку 40 полицајци вооружени до заби, но тие не направија ништо додека не беше предоцна“, рекол татко на едно од жртвите кои бил сведок...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Кои биле двете наставнички – хероини; пред Рамос да пука во 19 деца, тие застанале пред децата

Еспресо
Ирма Гарсија го употребила своето тело како штит за децата, била мајка на четири деца, а во 2019 година била прогласена за наставничка на годината....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Грозоморен чин од освета, убиецот од Тексас имал проблеми со сексуалниот идентитет и бил дискриминиран

Еспресо
На Инстаграм профилoт убиецот Рамос имал фотографии на кои позира со женски фустани. Во меѓувреме, избегната е уште една трагедија во Далас, вооружено момче уапсено...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Убиецот од Тексас го најавил масакрот пред да го направи: „Одам да пукам во училиште!“

Еспресо
Во размената на пораки со млада девојка  од Германија, тој исто така признал: „Ја застрелав баба ми“ Неколку минути пред да го направи масакрот во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Криптичната порака пред масакрот во Тексас: убиецот ѝ пишувал на непозната девојка пред пукањето

Еспресо
Убиецот кој направи масакр во основно училиште Тексас, работел во Вендис, синџир американски ресторани, во ресторан недалеку од местото на масакрот. Неколку часа пред да...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Трагедија во Тексас: 21 убиен во основно училиште, 19 се деца, и убиецот е мртов

Еспресо
И убиецот е мртов. Станува збор за 18-годишен средношколец кој учел во средно училиште во Увалде. Претседателот на САД, Бајден се огласи: Идејата дека еден...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) МОДНА КАТАСТРОФА ИЛИ ПОГОДОК: Новиот пар Канје Вест и Џулија Фокс на црвениот тепих на Модната недела во Париз во усогласен тексас изглед

Еспресо
Канје Вест и Џулија Фокс јавно се појавија како пар на црвениот тепих на Модната недела во Париз со договорен изглед – двајцата облечени во...