25.8 C
Скопје
23:17 - 29 јуни, 2022

Ознака : канје вест

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Сцена

(ФОТО) Ким и Канје Вест фатени заедно: Сите се прашуваат каде е Пит, момчето на ријалити ѕвездата

М.Р.
По долго време папараците ги уловија Ким Кардашијан и Канје Вест заедно на исто место. Поранешните сопружници во неколку наврати разговараа и беа расположени, иако...
Балкан Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер Сцена

(ФОТО) КАНЈЕ ВЕСТ ЈА ОТСЛЕДИ ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ОД ИНСТАГРАМ: Која е причината?

М.Р.
Контроверзниот рапер Канје Вест ја отследи српската пејачка Јелена Карлеуша од Инстаграм. И покрај нејзините бројни обиди да го привлече неговото внимание – американската рап...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Порпаролот на Канје Вест: „Не е точно дека оди на лекување“, „лажни вести шири Кардашијан!“

jasmina.kantardzieva
„ Не е точно дека Вест сака да се одмори од публиката за да се излечи!“, вели портпаролот на раперот.  Извор близок до Ким Кардашијан...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

КАНЈЕ ВЕСТ ВО НОВИ ПРОБЛЕМИ: По исклучувањето од Греми, ново исклучување од важен настан!

Еспресо
По забраната за Греми, социјалните испади на ѕвездата продолжуваат да го чинат исклучувања и од други важни настани.  Испадите на социјалните мрежи на Канје Вест продолжува...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Има освоено 22 Греми награди, но годинава КАНЈЕ ВЕСТ Е ИСКЛУЧЕН: Ја изгуби можноста за уште 5 награди, еве зошто!

Еспресо
Канје Вест e официјално забранет како изведувач на Греми наградите во 2022 година. Планираниот настап на Канје Вест на Греми 2022 нема да се случи....
Свет Слајдер Сцена

ПОРАДИ ГОВОР НА ОМРАЗА: Инстаграм го блокираше Канје Вест

Еспресо
Инстаграм го блокираше Канје Вест на 24 часа поради кршење на правилата на таа платформа за говор на омраза, злоупотреба и вознемирување. Контроверзната содржина што...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Животот на Јелена Карлеуша стана хаос поради Канје! „НЕМАМ ЈАС НИШТО ОД НЕГО, ОСВЕН ХАОС“

Еспресо
Новa бура во животот на Јелена Карлеуша! Нејзиниот нов следбеник на Инстаграм, Канје Вест – како што вели – ѝ направил хаос! Веста дека Јелена...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

КИМ КАРДАШИЈАН И КАНЈЕ ВЕСТ продолжуваат да се караат на социјалните мрежи: „Те молам, престани со приказните!“

Еспресо
Односите меѓу Канје Вест и Ким Кардашијан и понатаму се затегнати. Главна причина за кавги се децата, иако се чинеше дека двајцата нашле договор со...
Балкан Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) ТИМОТ НА ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ЈАВНО ГО ПОЗДРАВИ КАНЈЕ ВЕСТ: Поп- дивата го копираше „Баленсијага“ изгледот на Ким

М.Р.
Инстаграм „гори“. Јелена Карлеуша и Канје се главна тема на Балканот, но изгледа и пошироко. Откако одекна веста дека познатиот рапер Канје Вест, поранешниот сопруг...
Балкан Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ЈЕЛЕНА КАРЛЕША угол гола ВО ПАТИКИ со потпис од КАНЈЕ ВЕСТ: Што ќе каже Ким?

М.Р.
Инстаграм „гори“. Јелена Карлеуша и Канје се главна тема на Балканот, но изгледа и пошироко. Откако одекна веста дека познатиот рапер Канје Вест, поранешниот сопруг...