23.8 C
Скопје
10:47 - 10 август, 2022

Ознака : париз

Еспресо Слајдер

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо
Моменти на страв кај патниците. Динамиката се уште не е јасна. Тој беше бездомник вооружен со нож кој беше убиен од полицаец кој отвори оган...
Свет Слајдер Сцена

(Фото) Џенифер Лопез и Бен Афлек ги изненадиле гостите во ресторан во Париз, изгледале на типични американски туристи

Еспресо
Помалку од една недела по нивната венчавка во Лас Вегас, Џенифер Лопез и Бен Афлек го преминаа Атлантикот за да стигнат до француската престолнина. Парот...
Свет Слајдер Сцена

(Фото) Ким Кардашијан со ќерка си на модна ревија во Париз: Дотерани по урнек на Мадона

Еспресо
Ким Кардашијан беше во првиот ред со нејзината ќерка Норт на ревијата на Жан Пол Готје. За својот моден избор се инспирирала од скандалозниот фустан...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Деми Мур ја официјализираше врската со Даниел Хам: први фотографии за јавност

Еспресо
Популарната глумица Деми Мур на социјалните мрежи објави првпат заеднички фотографии со нејзиното момче Даниел Хам. Актерката објави неколку кадри во друштво на нејзиниот нов...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

„ДА! Те сакам, засекогаш!“ Трет брак за Аврил Лавињ, го запознала во студио, ја запросил во Париз

Еспресо
Голема радост за Аврил Лавињ, која вчера објави дека се мажи! Пејачката, која пред неколку недели го објави својот последен албум Love Sux, на социјалните...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Со Софија Јанева ве носиме во ПАРИЗ: Душата на градот ќе ја допрете со гастрономска тура

Наташа Мустафа
Пекарниците се вистинска душа на градот, вели блогерката Софија Јаневска. Париз е една од оние дестинации на кои таа повторно се навраќа. „Има многу причини...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЌЕРКАТА НА ЦЕЦА ГО „ЗАПАЛИ“ ПАРИЗ: Анастасија пеела до раните утрински часови, еве како изгледала забавата

Еспресо
Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ го имаше својот прв настап, а клубот во Париз бил преполн и се барала влезница повеќе. Публиката цела вечер пеела...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) КИМ КАРДАШИЈАН ВО ДИВ МОДЕН ИЗГЛЕД: На ревијата на Баленсијага се појави облечена со жолти ленти

Еспресо
По неколку месеци излегување во речиси исклучиво облека на луксузната модна марка „Баленсијага“ (Balenciaga), Ким Кардашијан – инфуенсерка, ѕвезда од реално шоу и мајка на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

СУПЕРМОДЕЛКАТА АДРИЈАНА ЛИМА НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Отечено лице – последица на бременоста или на филери за подмладување?

Еспресо
Супермоделката Адријана Лима, поранешен ангел на Викторија сикрет, по првпат го покажа трудничкото стомаче за време на Модната недела во Париз. Убавицата се појави облечена...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

(ВТОР ДЕЛ) РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ: Нашата приказна е поубава од филм, јас сум навистина среќна жена покрај сопругот

Ј.К.Д
Го продолжуваме разговорот со Марија Пијанманов, Македонка во Париз, и ви откриваме детали од нејзиниот начин на живот. РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ:...