21.8 C
Скопје
16:13 - 30 мај, 2024

Ознака : полиција

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ники Минаж помина шест часа во полициска станица, осомничена дека поседува дрога: Сега се огласи

еспресо
Популарната пејачка сега се огласи и се извини јавно. Таа го снимила целиот инцидент, а на Инстаграм објавила видео од разговор со вработени на аеродромот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Се огласи Сергеј Трифуновиќ по инцидентот со кучето: „Некоја луда жена ме пријавила, сè уште ме „дрндаат“…“

Еспресо
Сè уште ме „дрндаат“, еве сум тука во полиција, вели српскиот глумец Сергеј Трифуновиќ по  инцидентот дека го шетал кучето без поводник. – Брате, отидов...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Градоначалникот на Њујорк се огласи за „потерата“ на Меган и Хари: „Тешко е да се поверува“

Еспресо
Градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс, пред новинарите зборуваше за случајот со Меган и Хари, кои тврдат дека за малку ќе загинале во Њујорк од прогонот...
СветСлајдерСцена

Полицијата во домот на Ријана: Непознат маж сакал да ја ожени

Еспресо
Иако многу ѕвезди ја зголемија безбедноста за да спречат ситуации како упади на приватен имот, обожавателот на Ријана се обиде да се прикраде и да...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Најмалку седум лица загинаа во пукање во Хамбург: Постои сомнеж дека сторителот е мртов

Еспресо
Во квартот Алстердорф во Хамбург се случи крвопролевање во црквата на Јеховините сведоци, кога беа убиени неколку луѓе. Кобните истрели биле испукани вчеравечер околу 21...
БалканСлајдерСцена

Се огласи Теа Таировиќ и тврди нешто сосема друго за приведувањето: Еве ја вистината!

Еспресо
Откако во медиумите како бомба одекна веста дека пејачката Теа Таировиќ наводно била приведена во Шведска, таа се огласи.   View this post on Instagram...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдерЧудесни жени

(Фото) Иранската полиција нишани во лицата на демонстрантите: Слободата е поважна од светлината на очите

Ј.К.Д
Најмалку 200 млади луѓе го загубиле окото или видот поради суровото задушување на протестите, а на социјалните мрежи сè побројните се објавите што го документираат...
СветСлајдерСцена

Бритни Спирс ги искара фановите кои ѝ испратиле полиција: „Отидовте предалеку, ми ја нарушивте приватноста…“

Еспресо
Бритни Спирс ги критикува обожавателите кои испратиле полицајци во нејзината куќа само затоа што таа го избришала својот Инстаграм профил. Откако таа го избриша својот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Сестрата на Северина сериозно ја обвинува пејачката: „Таа конзумира наркотици, ме избоде и не се јави во Итна помош“

Еспресо
Северина тврди дека е жртва на нејзината сестра, но Маријана негира и вели дека е во многу тешка состојба. Сестрата на Северина, Маријана Поповиќ за...
ЕспресоСлајдер

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо
Моменти на страв кај патниците. Динамиката се уште не е јасна. Тој беше бездомник вооружен со нож кој беше убиен од полицаец кој отвори оган...