19.8 C
Скопје
16:00 - 20 април, 2024

Ознака : куче

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Позната старлета се отараси од уште едно куче зашто не е веќе слатко за Инстаграм: Претходните седум кучиња ѝ завршија трагично!

Еспресо
Британски The Sun откри дека старлетата Кејти Прајс (45) повеќе не е сопственичка на кучето Тенк, кое го вдомила минатата година. Германскиот овчар беше нејзиното...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Се појави прва снимка на Сергеј Трифуновиќ по апсењето: „Ма, чао“

Еспресо
Популарниот глумец Серегј Трифуновиќ е казнет со 500 евра од Општинскиот суд за прекршоци во Сплит затоа што шетал куче без поводник. Потсетуваме дека актерот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Се огласи Сергеј Трифуновиќ по инцидентот со кучето: „Некоја луда жена ме пријавила, сè уште ме „дрндаат“…“

Еспресо
Сè уште ме „дрндаат“, еве сум тука во полиција, вели српскиот глумец Сергеј Трифуновиќ по  инцидентот дека го шетал кучето без поводник. – Брате, отидов...
СветСлајдерСцена

Софија Вергара реши чивавата да му ја остави на поранешниот сопруг: „Тоа куче и онака ме мрази“

Еспресо
Актерката Софија Вергара (51) неодамна откри дека се разведува од колегата Џо Манганиело (46), а најголемото прашање на нивниот развод беше кој ќе го добие...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Видео) Кучево е луто на газдарицата зашто доби сестра: Хит на социјалните мрежи, не го пропуштајте!

Еспресо
Речиси секој сопственик на куче имал прилика да го види својот миленик како се лути за нешто, но најчесто причините се храната, одземањето на омилената...
ИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

Што да направите кога пред вас ќе се најде агресивно куче скитник: Важни совети од експерти како да се извлечете од ситуацијата

еспресо
Секојдневно постои ризик да се сретнеме со кучиња скитници на улица. Некои се однесуваат непријателски и тогаш станува опасно. Ова се препораките на експертите за...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Големо чудо во Турција: Куче преживеа 23 дена под урнатините!

Еспресо
Му дале храна и вода и бил пренесен во Турската федерација за животни. Куче во Турција беше спасено 23 дена по земјотресот што на 6...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Нечовек среде Карпош го убил омиленото маалско куче: „Извини Тоби што живееше во овој суров свет“

Еспресо
Тина Мицковска, активистка за заштита на животни, објави на социјалните мрежи вознемирувачка и многу тажна информација. Маалското куче Тоби, омиленото милениче кое живееше во маалото...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниИнтимаЛајфстајлПитоми и дивиСлајдер

(Фото) Ова е Магда, кучката која секој ден оди на гробот на газдарицата: Со години го минува истиот пат кој еднаш го мина зад погребниот автомобил

Еспресо
Луѓето забораваат, кучето – не. Магда, уморна и веќе остарена, секој ден се враќа на гробиштата на италијанскиот град Катанзаро за да си „помолчи“ пред...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) Слепиот тенор Бочели вдоми глуво куче повредно во војната во Украина: Чудата се случуваат и во најтемните моменти

Еспресо
Џек, кучето што ја преживеа војната, пристигна во куќата на тенорот. И не е само. Речиси истовремено Бочели вдоми уште едно куче спасено во Египет...