7.8 C
Скопје
03:07 - 20 мај, 2022

Ознака : куче

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

(Видео) Зеленски го награди Патрон како воен херој: Џек Расел териерот со нос за мини е ѕвезда во Украина

Еспресо
За време на драматичните денови на војната во Украина, Патрон стана познат по помагањето на пронаоѓање и деактивирање на стотици експлозивни направи. Патрон не е...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

10 видови храна што не се за домашни миленици: Не помислувајте да им ги дадете на вашето куче или мачка!

Еспресо
Кога бевте дете, веројатно сте слушнале од вашата мајка или татко: „не хранете го кучето (или мачката) на масата за вечера!“ И со текот на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) Патрон, КУЧЕТО ХЕРОЈ од Чернихив: 262 бомби и експлозиви пронајде за 24 часа!

Еспресо
Куче од расата Џек Расел ги освои срцата на Украинците. Работи заедно со тимот за откривање бомби од почетокот на војната. Патрон, кучето специјализирано за...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Питоми и диви Слајдер

ЕМОТИВНО ВИДЕО: Бабичка бегалка од Украина си го најде 13-годишното куче во Ирска

Еспресо
Баба која престојува во Ирска по бегството од војната во Украина, денеска е повторно обединета со својот сакан црн лабрадор (мешавина) со име Таша. The...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Еве кој славен глумец го вдоми кучето на ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС: „Кучево бара дом“ – рече Кертис на сцената на Оскарите

jasmina.kantardzieva
Во театарот Долби, актерката го донесе малиот Мек-Н-Чиз, кој ја придружуваше во нејзиниот говор во спомен на Бети Вајт. Следниот ден Џон Траволта и неговиот...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Питоми и диви Слајдер

КУЧЕ фрлено на улица „зашто е геј“: Хомосексуална двојка го вдоми!

jasmina.kantardzieva
Куче било оставено од неговите сопственици бидејќи мислеле дека е геј. Тоа се случило во Северна Каролина, САД, каде едно семејство го однело своето куче...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ХАЧИ СЕ ВРАТИ ДОМА: Тамара Тодевска го пронајде украдениот миленик!

М.Р.
Вчера преку социјалните мрежи нашата позната пејачка Тамара Тодевска побара помош од својата публика, пријатели и бројните следбеници. „ХАЧИ ГО НЕМА! НЕКОЈ ГО УКРАЛ ОД ТЕРАСА, ЖИВЕЕМЕ...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Дресирани кучиња откриваат 100% точност при инфекција со коронавирус кај асимптоматски пациенти

Еспресо
Новото истражување ги потврдува претходните докази дека тренираните кучиња можат да помогнат да се идентификуваат луѓето заразени со коронавирус во големи групи.  Во два центра...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) „НЕКОЈ НИ ГО УКРАЛ ХАЧИ“: Кучето на Тамара Тодевска „исчезнало“ од терасата на приземје!

М.Р.
Пред неколку минути преку социјалните мрежи нашата позната пејачка Тамара Тодевска побара помош од својата публика, пријатели и бројните следбеници. „Хачи го нема! Некој го...
Здрави навики Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ПЕТ ПРИЧИНИ ЗОШТО КУЧИЊАТА СЕ ДОБРИ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ: Од поздраво срце до поддршка на децата со аутизам

Ј.К.Д
Ако немате домашни миленичиња, бидејќи се плашите од бактерии и се згрозувате од влакна и „валканост“, можеби овој текст ќе ве натера да се премислите....