8.8 C
Скопје
08:12 - 27 февруари, 2024

Ознака : сестра

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова е преубавата сестра на Данијела Мартиновиќ, ретко се појавува во јавноста: Се занимава со музика, го победи ракот!

Еспресо
Данијела Мартиновиќ има сестра Изабела која неодоливо личи на неа, а иако не сака да се појавува во јавност, овој пат направи исклучок. Изабела беше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ова се братот и сестрата на Роналдо: Братот имаше посебна причина за прослава

Еспресо
Братот на познатиот фудбалер Кристијано Роналдо, Хуго Авеиро деновиве е во центарот на вниманието поради раскошната прослава на 25-годишнината од бракот во Мадеира. 48-годишниот Хуго...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Цеца светкава на прослава, но сестра ѝ го украде вниманието

Еспресо
Поранешните ѕвезди на „Гранд“, пејачот Петар Митиќ и неговата сопруга, пејачката Ивана Павковиќ, направија прв роденден на близнаците Војин и Вук. На списокот на гости...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Сестрата на Бела и Џиџи Хадид блесна на модната сцена: „Стана моделка на 40 години“

Еспресо
Алана Хадид (40), постарата полусестра на супермоделите Џиџи и Бела Хадид, дебитираше на модната недела во Копенхаген. Таа прошета по пистата во новата колекција на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Сестрата на Сандра Булок со емотивна порака за загубата на глумицата: „Убедена сум дека Брај го најде најдоброто место во рајот…“

Еспресо
Гесин Булок-Прадо ги повика следбениците на социјалнте мрежи да донираат пари на Здружението за АЛС и Општата болница во Масачусетс, кои ја проучуваат оваа ужасна...
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Аделина Тахири и сестра ѝ во бикини се „боли глава“: Дуото убавици се врати!

Еспресо
„Дуото се врати“ – напиша Аделина Тахири на Фејсбук, споделувајќи фотографија од неа и сестра ѝ, како го минуваат времето во жештината, далеку од Скопје....
БалканСлајдерСцена

(Фото) Ова е сестрата на Сораја: Убавица која не сака „пластика“ и избегнува јавност

Еспресо
Сораја Вучелиќ со години го привлекува вниманието на јавноста, а ретко кој знае дека има сестра. Иако својата приватност ја чува строго во тајност, Вучелиќ...
БалканСлајдерСцена

Цеца остана без својата „десна рака“ под ист кров: „Пак ќе биде блиску до мене…“

Еспресо
Семејствата на Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзината сестра Лидијa Оцокољиќ веќе 20 години живеат заедно во куќата на Цеца на Дедиње, а сега дојде време...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Сестрата на Селин Дион за страшната болест на пејачката: „Наместо да плачам за нејзината судбина, верувам дека животот ќе ѝ го врати она што таа го даде“

Еспресо
Музичката легенда објави дека ќе ја откаже светската турнеја за 2023 до 2024 година поради борбата со синдромот на вкочанета личност. Еве што треба да...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Видео) Кучево е луто на газдарицата зашто доби сестра: Хит на социјалните мрежи, не го пропуштајте!

Еспресо
Речиси секој сопственик на куче имал прилика да го види својот миленик како се лути за нешто, но најчесто причините се храната, одземањето на омилената...