13:58 - 19 април, 2024

Ознака : Група

UncategorizedБалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

УРАГАНКИТЕ ЈА ОТКРИЈА ВИСТИНАТА ОКОЛУ РАСПАЃАЊЕТО НА ГРУПАТА: Меѓусебно испокарани? Не, сосема за друго се работи…

Еспресо
Српските медиуми ечат – пополарните Ураганки се испокарала, а групата им се распаѓа. Вестите не се добри?! Познатата женска група HURRICANE ги собра симпатиите не...
UncategorizedСветСлајдерСцена

ПОЧИНА ТАПАНАРОТ НА РОЛИНГ СТОУНС: Збогум, Чарли!

еспресо
Тапанарот на Ролинг Стоунс, Чарли Вотс, почина на 80 -годишна возраст. Музичарот, кој наполни 80 години во јуни, беше член на рок групата од 1963...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Невкусна шега на хрватската група „Колонија“: Го менуваме името во „Коронија“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Членовите на популарната хрватска група „Колонија“ одлучија во екот на епидемијата на коронавирусот да се пошегуваат на не толку симпатичен начин, кој наиде на осуда...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Атрактивните претставнички на Србија на „Евросонг“ ги тресе секс-скандал! (ФОТО)

Васко Спасоски
Атрактивните девојки од популарната женска група „Hurricane“ ќе ја претставуваат Србија на престојниот Евросонг кој ќе се одржи во Ротердам. Бендот го сочинуваат атрактивните Сања Вучиќ, Ивана Николиќ...
ЛајфстајлСцена

ИНТЕРВЈУ СО ТАСКО: Познатиот рапер призна во какви односи е со „Два Бона“, а ни откри и со која фолк-група ќе сними песна (ВИДЕО)

Igor
Пред нецели 3 години, на македонската естрада како гром од ведро небо се појави еден нов правец во музиката. Еден поинаков и различен бит кои...
Лајфстајл

Крвната група одредува кои мажи се НАЈДОБРИ ВО КРЕВЕТ: ТИЕ се далеку ПОДОБРИ од другите

Igor
Истражувањата спроведени на Универзитетот МЕТА во Анкара покажуваат дека потенцијата зависи од крвната група. Оние кои имаат поголеми шанси да се „посрамотат“ се момчињата или...
ЛајфстајлСцена

Дупер се збогува со Мартина и Авалон

Igor
Веста за раскинувањето на договорот меѓу Авалон и македонската група Дупер, во која главни „актери“ беа Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечовски, и која...