21.8 C
Скопје
18:00 - 30 мај, 2024

ИНТЕРВЈУ СО ТАСКО: Познатиот рапер призна во какви односи е со „Два Бона“, а ни откри и со која фолк-група ќе сними песна (ВИДЕО)

Пред нецели 3 години, на македонската естрада како гром од ведро небо се појави еден нов правец во музиката. Еден поинаков и различен бит кои ги „збудале“ помладите генерации.

Еден од виновниците за овој „нов бран“ на музика е младиот рапер Таско, кој веќе настапува и без проблем полни дискотеки и клубови, а веќе во ноември годинава ќе одржи заеднички концерт со српската рап-ѕвезда Раста.

Неговите песни имаат милионски прегледи на Јутјуб, а соработката со раперот Слаткар за песната „Марадона“ само дополнително допринесе да го запознае и повозрасната публика.

Какви биле неговите почетоци, како е прифатен од колегите од македонската естрада, во какви односи е со Тони и Кун од „Два Бона“, но и многу повеќе, ќе дознаете од интервјуто за „Слободен печат“.

Погледнете:

 

 

Слични објави

Насмеани од шестка до шестка: Вељко Ражнатовиќ објави семејна фотографија од тајната венчавка на Анастасија

Еспресо

Здравко Чолиќ денес полни 73 години: Целиот свој успех ѝ го должи на една жена

Еспресо

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо
Се вчитува....