22.8 C
Скопје
17:20 - 30 мај, 2024

Ознака : фолк

БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

(ФОТО) Поранешното момче на Цеца се прегрнува со оваа пејачка: Сандра била гостинка на роденденската прослава на Боогдан!

М. Р.
Богдан Срејовиќ и Цеца Ражнатовиќ ја прекинаа врската една година и набрзо и двајцата продолжија со секојдневниот живот. Оттогаш, Богдан е постојано во контакт со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео)„Ин корпоре сано“ на Констракта во фолк верзија, звучи како Евровизија на индиски начин

Еспресо
Цел Балкан со денови пее дека уметникот мора да биде здрав, па не е ни чудо што хитот на Констракта полека ги освојува прославите и...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ПОВОД ЗА СЛАВЕЊЕ: Сузана Спасовска по повод 35 години на музичката сцена со нова песна

М. Р.
Нашата познатата фолк-пејачка Сузана Спасовска или како што публиката милува да ја нарече – „Сузе Национале“ одвреме навреме ги радува своите бројни обожаватели со по некоја...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) ЦЕЦА ВО БЕЛО: Фолк – дивата посреќна од кога било ужива со својот сакан на Кипар

M.Р.
Откако нивната љубовна врска ја потврдија пред јавноста, Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот партнер Богдан Срејовиќ го користат секој момент да бидат заедно. По обелоденувањето...
Uncategorized

Цеца во мини фустан со длабоко деколте: Фолк ѕвездата во никогаш попровокативно издание (ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Цеца Ражњатовиќ (46) ги воодушеви сите со својот изглед во никогаш попровокативниот фустан со кој ги нагласи нејзините заносни облини. Пејачката позира со...
ЛајфстајлСцена

„Празен календар“ – модерна фолк-балада која ќе посакате да ја слушнете повеќе пати (ВИДЕО)

Igor
Станува збор за битолчанецот Менде Куновски, кој вчеравечер (четврток) пред своите најблиски пријатели, колеги, роднини, но и вљубеници во убавата песна, го промовираше своето првенче...
ЛајфстајлСцена

Цеца во бањарка на плажа – Фолк дивата „ги полни батериите“ пред свадбата (ВИДЕО)

Igor
Најголема балканска фолк дива Светлата Цеца Ражнатовиќ овие денови ја подготвува свадбата за својот син Вељко Ражњатовиќ и неговата вереничка Богдана, исчекувајќи го моментот кога...
ЛајфстајлСцена

ИНТЕРВЈУ СО ТАСКО: Познатиот рапер призна во какви односи е со „Два Бона“, а ни откри и со која фолк-група ќе сними песна (ВИДЕО)

Igor
Пред нецели 3 години, на македонската естрада како гром од ведро небо се појави еден нов правец во музиката. Еден поинаков и различен бит кои...
ЛајфстајлСцена

ИНТЕРВЈУ Елена Велевска: Безобразно е да се фалам колку заработувам, кога живееме во земја каде плата е 200 евра!

Igor
Минатата и оваа година на фолк-пејачката Елена Велевска и поминаа работно со многу настапи, но и турбулентно, со многу пресвртници во нејзиниот приватен живот. Како...