19.8 C
Скопје
04:46 - 20 јули, 2024

Ознака : битола

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Теа Таировиќ доаѓа во Битола: Со танга како оваа од последниот настап?

Еспресо
Пејачката Теа Таировиќ настапи во локал во Врањачка бања, а летната турнеја ја продолжува низ регионот. На 21 јули ќе биде гостинка на Битола каде...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеНаши ФациСлајдерСтилСцена

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо
Викендов во Бејрут, Либан, се одржа изборот за World Next Top Model за 2023 година. Нашата држава ја претставуваше 18-годишната убавица и модел Матеа Христовска...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Навистина е „Поинаку“ во Битола – ќе се отвори „Хачико“ по 30 години чекање

Еспресо
„Хачико“ – така ќе се вика прифатилиштето за бездомни животни што со одлука на Советот на Општина Битола ќе се отвори во овој град. Оваа...
СлајдерЦвеќе

(Фото сторија) Анета Ристевска ни ги отвори вратите на нејзиниот рај во Битола: „Цвеќето е како дете“

Ј.К.Д
Анета Ристевска е голема љубителка на цвеќиња, а тоа се гледа и од нејзиниот прекрасен двор во Битола, каде таа го наоѓа својот мир. –...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фотогалерија) 18 години Meѓународна ликовна колонија „Де Ниро“ Битола

Н.М
Ликовни уметници од  Виетнам, Мексико, Естонија, Романија, Кина, Србија, Бугарија и Македонија се дел од 18-тото издание на Меѓународна колонија „Де Ниро“ Битола, која што ќе се...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

(ВИДЕО) Јелена Карлеуша со приватен авион слета во Охрид: За себе вели дека е единствената „гола жена која е најдобро облечена“

М.Р.
Пејачката на социјалните мрежи објави уште една провокативна фотографија. Јелена Карлеуша секогаш привлекува големо внимание со своите стајлинзи.   View this post on Instagram  ...
ВестиВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПМакедонијаСлајдер

Заврши куќниот притвор за Ламбе Алабаковски: Како мерка на претпазливост одземен му е пасошот на пејачот

Еспресо
Поп пејачот Ламбе Алабаковски, кој беше во куќен притвор, од денеска е на слобода, но нему му е одземена патната исправа, како мерка на претпазливост....
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(Фото сторија) Зелен рај во Битола: Весна и Иле ни ги отворија вратите на дворот од најубавите фантазии

jasmina.kantardzieva
Разговараме со Иле, музичар, и со неговата сопруга Весна, вработена во „Веро“, и двајцата страсни љубители на природата, растенијата, цвеќињата, а тоа се огледува и...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Средба со Зоран Лазаровски – Паљо: Важно е до последен ден, дури сме живи, да бидеме живи!

Јасмина Кантарџиева Димков
Разговараме со Зоран Лазаровски – Паљо, каратист, телоградител, велосипедист и двапати независен кандидат за градоначалник на Битола. Го знаете Паљо? Вреди да го запознаете. Битолчанец...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Премиера на претставата „Малиџано“ во Битола: Актерите неколку пати враќани на сцена со голем аплауз

Наташа Мустафа
Вчеравечер во Битола на големата театарска сцена „Благој Стефановски – Баге“, премиерно се одигра претставата „Малиџано“ во режија на Софија Ристевска Петрушева која за претставата...