Tag : Австралија

Наши Фаци Слајдер Сцена

Ќе ве полазат морници од емоција: Мајка и син од Австралија ја пеат „Мајко“ на Лозано! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Извесен Блушко од Австралија на својот профил на Инстаграм сподели видео на кое тој и неговата мајка во дует го пеат големиот хит на пејачот...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Том Хенкс кажа како се чувствува 14 дена по заразата со коронавирусот и упати јасна порака!

Васко Спасоски
Славниот актер Том Хенкс (63) соопшти како се чуствува по точно две недели откако му беше дијагностициран корона вирусот. Заразена со овој вирус како што...
Живот

Ова никој не го очекуваше: Собрани 300 000 долари за детето кое сакаше да се убие поради малтретирање во училиште

Васко Спасоски
Момчето Квејден Бејлс има само девет години, а неговата мајка Јарака објави снимка каде што опишува дека е малтретиран на училиште. Меѓу другото, момчето вели...
Инспирација и совети

Малку жени би се осмелиле да го облечат мантилот што го носеше Меланија Трамп

Слободен печат
Иако се навикнавме да ја гледаме во класични фустани и капути, првата дама на Америка на натпреварот од Универзитетското национално првенство во американски фудбал, се...
Живот

Одбил да биде евакуиран за да може да ги спаси животните! (ФОТО)

Еспресо
Ужасни пожари ја зафатија Австралија периодов кои уништија огромна површина од континентот. Скоро половина милијарда животни го загубија својот живот, уништени беа илјадници домови и...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Никол Кидман заплакала на црвениот килим кога ја дознала оваа страшна вест! (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерката Никол Кидман (52) синоќа во Беверли Хилс присуствуваше на свеченоста по повод претстојниот „Златен глобус“, а на црвениот килим се појави со солзи во...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Пинк ќе донира 500 илјади долари за пожарите во Австралија

Слободен Печат
Поп ѕвездата Пинк (40) вети половина милион долари донација за локалните пожарникарски служби кои се борат со пожарите во Австралија, пишува HuffPost. „Сосема сум очајна...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Изгоре имотот на Расел Кроу! (ВИДЕО)

Igor
Имотот на 55-годишниот актер Расел Кроу во Нов Јужен Велс, беше зафатен во пожарите кои се шират низ источна Австралија. Актерот преку Твитер ја извести...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Беа славни и барани, но кажаа „Чао“: Овие македонски пејачи засекогаш ја напуштија Македонија (ВИДЕО)

Igor
Од македонската естрада последниве десетина години се откажаа многу пејачи. Кога велиме се откажаа, не мислиме на тоа дека престанале да се занимаваат со оваа...
Лајфстајл Сцена

Пејачката Џесика гледа во зајдисонце, а вие ќе гледате малку подолу на оваа фотографија (ФОТО)

Igor
Фолк-пејачката Џесика Палашоска веќе неколку дена како е на турнеја во далечната Австралија, но таа покрај работата, времето го користи и да ужива во благодетите...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian