21.8 C
Скопје
19:59 - 15 април, 2024

Ознака : Турнеја

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Тејлор Свифт ги налути њујоркчани: „Се фокусира на турнејата со која ги банкротира фановите, а тротоарот пред нејзиниот стан плива во ѓубре“

Еспресо
Додека Тејлор Свифт – според најновите информации од американските медиуми – заработува над 13 милиони долари на вечер, благодарение на турнејата која е во тек...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Северина со неверојатно секси најава за нов албум: „На мојата среќа ѝ нема крај“

Еспресо
Северина го објавува својот нов албум „Sorry“ на кој премиерно ќе има пет нови видеа на YouTube, како и на сите други дигитални платформи. Покрај...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ќерката на Бијонсе го „украде“ вниманието на турнејата на мајка си: Вистинска убавица која засенува сè пред себе!

Еспресо
11 годишната ќерка на Бијонсе, Блу Ајви, го украде вниманието на турнејата „Renaissance“ на нејзината мајка. Вечерта на отворањето на турнејата на Бијонсе насловена „Ренесанса“ ќе...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Кои модни дизајнери стојат зад турнејата на Тејлор Свифт: Поглед од зад сцената на неверојатната гардероба на Eras Tour на поп-ѕвездата

Еспресо
Турнејата Ерас е во тек, а Тејлор Свифт ги шокира обожавателите од недела во недела со низа светкави комбинации од кои „паѓа вилицата“, и сите...
СветСлајдерСцена

Кејт Мидлтон и принц Вилијам ќе одат на турнеја во САД, дали е во програмата и средба со Хари и Меган?

Еспресо
На почетокот на декември 2022 година, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе тргнат на голема турнеја во САД, пренесува Мирор. Како дел од нивната американска...
СлајдерСцена

Билетите за турнејата на Тејлор Свифт се препродаваат по цена од дури 22.000 долари откако падна Ticketmaster

Еспресо
Милиони обожаватели на Тејлор Свифт ја преплавија веб-страницата на Live Nation’s Ticketmaster за да се обидат да добијат места за нејзината прва турнеја по пет...
СветСлајдерСцена

Џастин Бибер се враќа на музичката сцена, на 31 јули со прв настап во Италија ќе го освојува светот

Еспресо
Добри вести за фановите на музичката ѕвезда Џастин Бибер. По болеста, канадскиот кантавтор е подобар, неговата турнеја е пред рестартирање, а првата станица по здравствените...
СветСлајдерСцена

ТУРНЕЈАТА Chromatica Ball Tour на ЛЕЈДИ ГАГА се враќа во живот по пандемијата, еве ги датумите и настапите, ни блиску до Балканот!

Еспресо
Со 15 концерти од 17 јули до 10 септември 2022 година, со двегодишно доцнење поради Ковид -пандемијата, турнејата на Лејди Гага насловена Chromatica Ball 2022...
СветСлајдерСцена

ЕЛТОН ЏОН СЕ ВРАТИ НА СЦЕНАТА ПО ДВЕ ГОДИНИ ПАУЗА: Фала што ме чекавте 745 дена!

еспресо
Елтон Џон се враќа на настапи по две години пауза. Неговиот последен настап беше на 6 март 2020 година, а потоа престана да настапува поради...
СветСлајдерСцена

СЕЛИН ДИОН УШТЕ СЕ БОРИ СО ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ: Турнејата откажана, пејачката боледува од „тешки и постојани“ грчеви во мускулите

Еспресо
Пејачката боледува од „тешки и постојани“ грчеви во мускулите и ја откажа светската турнеја насловена „Храброст“, „Трогната сум од вашата поддршка, едвај чекам да се...