33.8 C
Скопје
19:22 - 22 јули, 2024

Ознака : Chromatica Ball Tour 2022

СветСлајдерСцена

ТУРНЕЈАТА Chromatica Ball Tour на ЛЕЈДИ ГАГА се враќа во живот по пандемијата, еве ги датумите и настапите, ни блиску до Балканот!

Еспресо
Со 15 концерти од 17 јули до 10 септември 2022 година, со двегодишно доцнење поради Ковид -пандемијата, турнејата на Лејди Гага насловена Chromatica Ball 2022...