-1.2 C
Скопје
07:36 - 30 март, 2023

Ознака : сад

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

(Фото) Снежна бура ги погоди САД: Снег над два метра, илјадници домови без струја

Еспресо
Повеќе од 250.000 домови и бизниси низ Њујорк и Нова Англија се во темница од синоќа. Соединетите Американски Држави се уште се справуваат со силно...
Свет Слајдер Сцена

Маган и Хари се „ниско во хиерархијата“ на ѕвезди во САД: Ни далеку не се славни како Кардашијан и Џеј Ло, Амриканците „не ги фермаат многу“

Еспресо
Според поранешна пријателка на Меган Маркл, војвотката од Сасекс мислела дека таа и принцот Хари ќе бидат „број еден во Холивуд“, но реалноста е дека...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Пукање во Државниот универзитет во Мичиген, САД, тројца загинати и најмалку 5 повредени: Убиецот во бегство

Еспресо
Најмалку тројца загинати и 5 повредени, според полицијата – во уште една американска престрелка. Овој пат во кампусот на Државниот универзитет во Мичиген (Michigan State...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Од плус отидоа во длабок минус: Рејтингот на Хари и Меган вртоглаво падна во САД по објавувањето на мемоарите „Резерва“

Еспресо
Популарноста на принцот Хари и Меган Маркл во Соединетите Држави опадна по објавувањето на автобиографската книга на војводата од Сасекс, „Резерва“, пренесува Дејли Меил. Популарноста...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Зеленски во САД: „Инвестирајте во демократијата. Борбата ќе дефинира во кој свет ќе живеат нашите деца и внуци“

Еспресо
Патувањето на Володимир Зеленски во САД не е чекор напред кон мирот, туку барање поддршка и благодарност. „Битката не е само за животот, слободата и...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Бајден му забрани на помилуваниот Русин Виктор Бут да се врати во САД

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден му забрани на Русинот Виктор Бут да се врати во САД. Ова се наведува во указот на шефот на Белата куќа...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Макрон: Развојот на ситуацијата во Украина ќе го одреди моментот на преговори со Русија

Еспресо
Францускиот претседател Емануел Макрон, за време на прес-конференцијата по разговорите со американскиот претседател Џо Бајден, рече дека времето на можни преговори меѓу Русија и Украина...
Свет Слајдер Сцена

Кејт Мидлтон и принц Вилијам ќе одат на турнеја во САД, дали е во програмата и средба со Хари и Меган?

Еспресо
На почетокот на декември 2022 година, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе тргнат на голема турнеја во САД, пренесува Мирор. Како дел од нивната американска...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Медведев: САД, НАТО и ЕУ не сакаат конечен прекин на односите со Русија, „Сите се многу уморни од украинските власти, особно од невротичниот Зеленски“

Еспресо
Заменик-претседателот на рускиот совет за безбедност Дмитриј Медведев изјави дека САД, НАТО и Европската унија (ЕУ) не сакаат конечен раскин со Русија, бидејќи тоа е...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Трамп објави кандидатура за претседателски избори 2024: „Ќе ја вратиме енергетската независност на САД“

Еспресо
Доналд Трамп го најави своето учество на претседателските избори во САД во 2024 година. „Вечерва ја објавувам мојата кандидатура за претседател на САД“, рече Трамп...