0.8 C
Скопје
23:13 - 28 јануари, 2022

Ознака : снег

Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Еве каде ќе има сонце, а каде снег во Македонија!

Ј.К.Д
– Како што претходно најавивме, утре во текот на денот времето во Македонија ќе се задржи стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Малку сонце, па пак снег, еве кога!

Ј.К.Д
– Како што претходно кажавме и најавивме, утре и во петок во текот на денот времето во Македонија ќе биде стабилно, суво и сончево, повремено...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: И во Скопје услови за снег, еве кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ СТУДЕНО со мала до умерена локална облачност. Во вечерните часови, и во текот на ноќта...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ФОТО) МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: Романтични снежни глетки од сите страни на Македонија

Ј.К.Д
Во повеќе градови и села, дури и во пониските места, вклучувајќи го и Скопје, денес врнеше снег, а снежните глетки се насекаде прекрасни. И во...
Локумче Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) КЕНДАЛ ЏЕНЕР ГОЛА НА СНЕГ: Фотосесијата ги „збрлаве“ фановите на згодната моделка, повелете исплакнете си ги очите!

еспресо
Новата година само што започна, но една од сестрите протагонистки на реалити шоуто Keeping Up with the Kardashians веќе ги воодушеви следбениците на социјалните мрежи....
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Еве до кога ќе имаме многу снег!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег. Понтензивни врнежи ќе има во западните предели каде насекаде ќе...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Еве каде снежните врнежи ќе бидат интензивни!

Ј.К.Д
– Како што најавивме, утре врнежите од снег ќе се прошират и во останатите предели, а ПОИНТЕНЗИВНИ ќе бидат во западните предели каде насекаде ќе...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и во Скопје, студ до минус 15, еве кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде претежно сончево, а особено во западните предели ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец и истиот...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Еве кога ќе му се радуваме на снегот!

Ј.К.Д
– Како што претходно најавивме, утре во текот на денот времето во Македонија ќе се задржи претежно стабилно, суво и сончево. Особено во западните предели...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег насекаде, освен во овој дел од Македонија!

Ј.К.Д
– Денес и утре во текот на денот времето во Македонија ќе се задржи стабилно, суво и сончево со мала локална облачност. Особено утре и...