24.8 C
Скопје
14:59 - 30 мај, 2024

Ознака : снег

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Фото) Падна првиот снег во Словенија, Хрватска и Босна, заврши продолженото лето

Еспресо
Како што пренесуваат словенските медиуми, првиот снег во Словенија паднал вчеравечер, а потоа продолжил да паѓа и во текот на ноќта. По Словенија се обелеа...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(Фото) Попоски: Снег падна и во соседна Бугарија

Еспресо
– Студениот бран кој го зафати целиот Балкан и донесе невообичаено ниски температури на воздухот, освен што донесе снежни врнежи во Алпскиот регион, тој донесе...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Жителите на најголемиот град во Јужна Африка ги изненади снегот: „Чиста магија“

Еспресо
Жителите на најголемиот град во Јужна Африка, Јоханесбург, беа изненадени од првиот снег по 11 години. Некои деца за прв пат во животот видоа снег....
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Србија под снег, еве дали стигнува снегот и во Скопје

Еспресо
– Од вечерва, па во следните денови во Македонија, и тоа особено во западните предели ќе има повремени врнежи со слаб до умерен, понекаде и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Снежна бура ги погоди САД: Снег над два метра, илјадници домови без струја

Еспресо
Повеќе од 250.000 домови и бизниси низ Њујорк и Нова Англија се во темница од синоќа. Соединетите Американски Држави се уште се справуваат со силно...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува нов бран врнежи на дожд и снег, еве кога

Еспресо
– Денес и утре во Македонија следува стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Во текот на утрешниот ден ќе започне...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Шпанија под метар снег, бурата Џулиета ја подоги и Мајорка: „Ова е најмногу снег што сме виделе“

Еспресо
Бурата „Џулиета“ оваа недела ја пустоши Шпанија, носејќи со себе големи количини снег на медитеранските Балеарски Острови, силни ветрови и температури од -16 Целзиусови степени....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Снежните сцени во Далмација се „нереални“: Тотален колапс на патиштата, луѓе преспивале во автомобилите

Еспресо
Снегот и лошите временски услови предизвикаа вистински сообраќаен хаос од синоќа во Хрватска, а состојбата не е подобра ни утрово, особено е отсечена Далмација. FOTOGRAFIJE...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува убави вести: Очекуваме снег и во градовите, еве кога

Еспресо
– Денес во Македонија продолжуваат повремените локални врнежи од дожд, додека на планините над 1200 м.н.в ќе има врнежи од снег, со што и снежната...
ЛајфстајлСекојдневие

Попова Шапка во снежна покривка, Попоски најавува: Ќе паѓа уште снег попладнево, во текот на ноќта и утре!

Еспресо
Конечно снег! Попова Шапка денес се разбуди во снежна покривка. Но снег уште ќе паѓа. -Врнежи од снег на Попова Шапка ќе има и попладнево,...