11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : славчо попоски

Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕЦИЗИРА: До колку степени ќе се згрееме и кога?

Ј.К.Д
– За време на овој викенд времето во Македонија ќе се задржи пооблачно, а ќе има услови и за сосема слаб локален и краткотраен дожд....
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Какво време нè чека за изборите?

Ј.К.Д
– Уште оваа ноќ, како и утре претпладне ќе има повремен локален дожд, додека од утре попладне ќе настапи постепена стабилизација на времето. Сепак, за...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Дождови само уште малку, следуваат повисоки температури и сонце, еве точно од кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе се задржи облачно и СТУДЕНО со повремени врнежи од дожд кој особено во југоисточните предели ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ. На...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Колку степени ќе биде температурата ОВОЈ ВИКЕНД?

Ј.К.Д
– Врнежите продолжуваат и оваа ноќ, како и во текот на утрешниот ден и ќе бидат од дожд, додека на планините ќе врне СНЕГ. Ќе...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Какво време нè чека за викендот? Ви носиме радосни вести!

Ј.К.Д
ДЕНЕС И УТРЕ СТУД, ДОЖД И СНЕГ! Но, какво време нè очекува овој викенд? – Под влијание на влажна и СТУДЕНА воздушна маса од север,...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Нови врнежи и невообичаено студено време, еве од кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и тоа особено претпладнево. Попладне и навечер облачноста ќе се зголемува, со што...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Арктичкиот бран ќе ни донесе многу снег и дожд, многу набрзо, еве од кога!

Ј.К.Д
– Како што претходно кажавме, од утре попладне и навечер доаѓаат нови врнежи од дожд, на планините врнежите ќе бидат од СНЕГ, најавува нашиот метео...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Врнежите продолжуваат до…, внимавајте на поплави! На планините можност за снег!

Ј.К.Д
– Денес, како и во следните денови под влијание на ИЗРАЗЕНА влажна воздушна маса, времето во Македонија ќе се задржи претежно облачно и СВЕЖО со...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Каде ќе падне првиот снег?

Ј.К.Д
– И во текот на следниот период времето ќе продолжи да биде облачно со чести врнежи од дожд. Повремено врнежите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и локално...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Какво ќе ни биде времето за празничниот продолжен викенд?

jasmina.kantardzieva
– Денес времето во Македонија ќе биде облачно и СВЕЖО со повремени врнежи од дожд кој локално ќе бидат и ПОИНТЕНЗИВНИ. Ќе дува слаб до...