3.8 C
Скопје
19:06 - 5 декември, 2023

Ознака : метео

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски со анализа на времето за месец октомври: Еве за што да бидеме подготвени

Еспресо
Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Дожд ни за лек, доаѓа долг сушен период пред нас

Еспресо
– Пред нас е еден долг период на сушно и стабилно време, иако повремено и локално можна е појава на многу слаб дожд. Наутро температурите...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Големо невреме доаѓа на Балканот, можни се суперќелијски облаци!

Еспресо
– Од денес, а особено за време на викендот, целиот балкан ќе биде под влијание на силен Џеновски циклон кој ќе донесе локално силно невреме,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува: Џеновски циклон ни носи поинтензивни врнежи, грмежи и пад на температурите, еве кога!

Еспресо
– До сабота времето во Македонија ќе се задржи променливо облачно и натпросечно топло, а најтопло ќе биде во петок и сабота кога ќе дува...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски со неделна анализа на времето: Повремено нестабилно, но со летни температури на воздухот!

Еспресо
– Во текот на новата седмица која што ни претстои, времето во Македонија и понатаму ќе биде променливо облачно, но со сончеви периоди. Локално и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Следува натпросечно топло време, вистинско лето!

Еспресо
– Во Македонија во следните денови ќе имаме натпросечно топло време, со високи максимални дневни температури на воздухот, што значи дека нашата територија и понатаму...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски со метео прогноза: Какво време ќе имаме овој викенд?

Еспресо
– За време на овој викенд, нашата територија ќе биде под влијание на влажна и на нестабилна воздушна маса која ќе услови променливо облачно и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Температурите и понатаму значително над просекот, летото продолжува до…

Еспресо
– Нашата територија  и во следните десетина денови ќе се наоѓа под влијание на топла воздушна маса која продира од југ (северните предели на Африка), и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Во следните 10 дена вистинско септемвриско лето во Македонија, со исклучок на еден ден

Еспресо
– Нашата територија, но и територијата на целиот регион во следните дестина дена ќе се наоѓа под влијание на топла воздушна маса која продира од...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Очекуваме вистинско септемвриско лето!

Еспресо
– Во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со летни максимални дневни температури на воздухот, што значи дека септемвриското лето и понатаму...