9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Ознака : метео

Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Температурите растат! Проверете до колку степени…

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со умерен ветер од јужен и од југозападен правец. Попладне ветерот на...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Пак, сонце! Па, пак снег, еве точно кога!

Ј.К.Д
– Утре времето ќе се задржи претежно стабилно и суво, односно сончево со умерена локална облачност. Наутро ќе биде студено и минималните температури ќе се...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Прв посериозен мраз, грч студено време – прочитајте точно кога!

Ј.К.Д
– До крајот на денов врнежите насекаде ќе престанат и облачноста ќе се намали. Ќе дува засилен ветер од северен и од северозападен правец, најизразен...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Ни доаѓа ли есктремното невреме од Инстанбул?

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно и СТУДЕНО со повремени врнежи од дожд, додека на повисоките места и на планините врнежите ќе...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снегот се ближи и кон Скопје!

Ј.К.Д
– Како што претходно најавивме, под влијание на студена воздушна маса и тоа утре особено претпладне ќе има врнежи од дожд и снег на повисоките...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Кога да чекаме втора „тура“ снег, метео прогнозерот го има одговорот!

Еспресо
– Во текот на оваа ноќ времето ќе биде претежно ведро и студено со мала до умерена локална облачност. Температурите насекаде ќе се спуштаат под...
Uncategorized Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Еве кои жители на Македонија ќе му се радуваат на снегот!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните предели каде локално ќе наврнат...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Снег и во градовите! Спремете се за голем студ до минус 10, и за скијање! Еве точно кога…

Ј.К.Д
– Вечерва и во текот на ноќта врнежите од запад ќе се прошират насекаде и ќе бидат НАЈИНТЕНЗИВНИ во западните предели, каде локално ќе наврнат...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Теператури под МИНУС 10 степени, насекаде минусни под нула! Еве кога…

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне и во вечерните часови од запад ќе...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониски места, не само на планините, еве кога ќе се радуваме!

Ј.К.Д
– Во остатокот од од овој викенд времето ќе се задржи променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните предели. Утре доцна попладне...