5.8 C
Скопје
22:23 - 6 декември, 2023

Ознака : попоски

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува колку последователни дена ќе бидеме без дожд: „Мини лето“ одлично за правење зимница

Еспресо
– Под влијание на стабилна и сува воздушна маса, во следните десeтина денови времето во Македонија ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Дожд ни за лек, доаѓа долг сушен период пред нас

Еспресо
– Пред нас е еден долг период на сушно и стабилно време, иако повремено и локално можна е појава на многу слаб дожд. Наутро температурите...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Доаѓа ново „мини лето“, еве кога

Еспресо
– Иако календарски есента веќе ни започна, сепак на убавите денови им нема крај. По краткотрајната промена на времето која се случи, како и по...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Невреме во Македонија, еве кога

Еспресо
Под влијание на силен Џеновски циклон, како и на изразена влажна и нестабилна воздушна маса, денес попладне и навечер, во текот на ноќта кон утрешниот...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Големо невреме доаѓа на Балканот, можни се суперќелијски облаци!

Еспресо
– Од денес, а особено за време на викендот, целиот балкан ќе биде под влијание на силен Џеновски циклон кој ќе донесе локално силно невреме,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува: Џеновски циклон ни носи поинтензивни врнежи, грмежи и пад на температурите, еве кога!

Еспресо
– До сабота времето во Македонија ќе се задржи променливо облачно и натпросечно топло, а најтопло ќе биде во петок и сабота кога ќе дува...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски со метео прогноза: Какво време ќе имаме овој викенд?

Еспресо
– За време на овој викенд, нашата територија ќе биде под влијание на влажна и на нестабилна воздушна маса која ќе услови променливо облачно и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Температурите и понатаму значително над просекот, летото продолжува до…

Еспресо
– Нашата територија  и во следните десетина денови ќе се наоѓа под влијание на топла воздушна маса која продира од југ (северните предели на Африка), и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Во следните 10 дена вистинско септемвриско лето во Македонија, со исклучок на еден ден

Еспресо
– Нашата територија, но и територијата на целиот регион во следните дестина дена ќе се наоѓа под влијание на топла воздушна маса која продира од...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Очекуваме вистинско септемвриско лето!

Еспресо
– Во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со летни максимални дневни температури на воздухот, што значи дека септемвриското лето и понатаму...