10.8 C
Скопје
10:16 - 10 декември, 2022

Ознака : попоски

Еспресо Слајдер

Попоски предупредува на чудовишен циклон што ќе „удри“ на Македонија: Силно невреме, многу дожд, разурнувачки ветер, еве кога да внимавате!

Еспресо
– Може слободно да се каже дека за време на викендот, како и во почетокот од следната седмица регионот и Македонија ќе ги зафати “ЧУДОВИШТЕ...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Попоски со убави вести: Пролетни температури – натпросечно високи до 15 степени, еве кога

Еспресо
– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Попоски најавува кога пак ќе има интензивни врнежи, не излегувајте без чадор!

Еспресо
– Денес и утре во Македонија следува преодно стабилизирање на времето, но сепак времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и ќе биде малку...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Попоски со студени вести: Поголемо заладување и нови врнежи од снег (и на пониските места)

Еспресо
– Според најновите анализи кои ги направивме со помош на најпрецизните нумерички модели во светот, месец декември оваа година ќе биде само малку потопол од...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Попоски најавува дожд и снег, многу ниски утрински температури, проверете кога

Еспресо
– Под влијание на влажен и МНОГУ ПОСТУДЕН воздушен бран од север, денес и тоа особено попладне и навечер, како и во текот на ноќта...
Ви Препорачуваме Еспресо Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Попоски најавува голема снежна покривка: Снег и на пониските места, можеби и во вашиот град!

Еспресо
– Под влијание на влажен и МНОГУ ПОСТУДЕН воздух од север, како што најавивме, ќе го донесе првиот снег и на пониските места и тоа...
Ви Препорачуваме Еспресо Секојдневие Слајдер

Попоски: Провејување на снег се очекува понекаде и во населените места, еве кога ќе имаме најстудено утро викендов

Еспресо
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува повремено засилен ветер од северозападен правец. Наутро температурите ќе се спуштаат во...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски: Еве до кога ќе има поројни дождови

Еспресо
– Денес особено попладне и навечер, како и во текот на ноќта ќе има нови врнежи од дожд ,а снег ќе врне само на највисоките...
Ви Препорачуваме Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски најавува врнежи и многу променливо време, еве кога

Еспресо
– Стабилното и суво време во нашата држава нема многу долго да се задржи. Веќе утре и во среда во западните предели ќе има услови...
Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски предупредува на многу студени утра и магла, но дали ќе ви треба утре чадор?

Еспресо
– Од денес повторно времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво, но ќе растат условите за појава на магла и на ниска облачност...