6.8 C
Скопје
06:26 - 28 февруари, 2024

Ознака : славчо

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува колку последователни дена ќе бидеме без дожд: „Мини лето“ одлично за правење зимница

Еспресо
– Под влијание на стабилна и сува воздушна маса, во следните десeтина денови времето во Македонија ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Доаѓа ново „мини лето“, еве кога

Еспресо
– Иако календарски есента веќе ни започна, сепак на убавите денови им нема крај. По краткотрајната промена на времето која се случи, како и по...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Невреме во Македонија, еве кога

Еспресо
Под влијание на силен Џеновски циклон, како и на изразена влажна и нестабилна воздушна маса, денес попладне и навечер, во текот на ноќта кон утрешниот...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Ќе имаме летни септемвриски денови!

Еспресо
– Иако ветровито, сепак во следните денови ќе биде значително потопло преку ден, особено од петок па за време на викендот кога максималните дневни температури...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува нова поголема промена на времето: Врнежи, грмежи и засилен ветер, еве кога

Еспресо
– До недела времето во Македонија ќе биде претежно стабилно, суво и сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдерСтил

Попоски: Доаѓа есенски силен циклон над Балканот, а многу снег на Алпите

Еспресо
– Силен циклон со центар над Џеновскиот залив од утревечер ќе донесе многу снег во алпскиот регион, а од понеделник и големо невреме ширум балканот,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува: Се враќа летото, еве кога

Еспресо
– Во текот на денешниот ден очекуваме нова дестабилизација на Атмосферата кај нас. Тоа значи дека локално ќе има развој на нестабилна облачност, проследена со...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Силен ветер и голем пад на температурите, можно локално невреме

Еспресо
– Во следните часови, поради продор на многу посвежа воздушна маса од север, кај нас во Македонија се очекува пад на температурите за околу 10...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува екстремно топол африкански бран: Температури до и над 45 степени!

Еспресо
– Територијата на целиот Балкански Полуостров, вклучувајќи ја и нашата Македонија се пред екстремно топол Африкански бран, и истиот во текот на следната седмица ќе...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдерСтил

Попоски: Силно невреме, па конечно ни доаѓа вистинско лето, еве кога

Еспресо
– Под влијание на голема влажна и нестабилна воздушна маса од запад, утре на многу места низ Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд,...