35.8 C
Скопје
12:00 - 18 јули, 2024

Ознака : време

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Босанска водителка на временска прогноза ги „запали“ социјалните мрежи: „Иста е како Адријана Лима“

Еспресо
Босанската водителка за временска прогноза предизвика хаос на социјалните мрежи, откако почнаа да се споделуваат фотографии и видеа од оваа секси девојка. @leoncio319 ♬ sonido...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Дожд ни за лек, доаѓа долг сушен период пред нас

Еспресо
– Пред нас е еден долг период на сушно и стабилно време, иако повремено и локално можна е појава на многу слаб дожд. Наутро температурите...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Големо невреме доаѓа на Балканот, можни се суперќелијски облаци!

Еспресо
– Од денес, а особено за време на викендот, целиот балкан ќе биде под влијание на силен Џеновски циклон кој ќе донесе локално силно невреме,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува: Џеновски циклон ни носи поинтензивни врнежи, грмежи и пад на температурите, еве кога!

Еспресо
– До сабота времето во Македонија ќе се задржи променливо облачно и натпросечно топло, а најтопло ќе биде во петок и сабота кога ќе дува...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Температурите и понатаму значително над просекот, летото продолжува до…

Еспресо
– Нашата територија  и во следните десетина денови ќе се наоѓа под влијание на топла воздушна маса која продира од југ (северните предели на Африка), и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Очекуваме вистинско септемвриско лето!

Еспресо
– Во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со летни максимални дневни температури на воздухот, што значи дека септемвриското лето и понатаму...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски со убави метео вести: Се враќа летото кај нас и во целиот регион, еве кога

Еспресо
– Од овој викенд во Македонија, но и во целиот регион, а особено важно за соседна Грција за сите што планирате одмор токму во оваа...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски со анализа на времето за претстојната есен: Очекуваме натпросечно високи температури!

Еспресо
– Најновите излези на нумеричките модели за претстојната есен за Македонија укажуваат на тоа дека ќе имаме натпросечно топло време со релативно високи температури на...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Доаѓа вистинска есен во Македонија, еве кога

Еспресо
Под влијание на влажен и значително постуден воздух од север, од утрешната ноќ, а особено во понеделник времето во Македонија ќе биде претежно облачно и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува нова поголема промена на времето: Врнежи, грмежи и засилен ветер, еве кога

Еспресо
– До недела времето во Македонија ќе биде претежно стабилно, суво и сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив...