9.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : време

Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Земјоделците многу да внимаваат!

Ј.К.Д
– Во текот на оваа ноќ, особено во северните предели ќе има услови за слаб локален дожд, додека од утре па натаму времето ќе биде...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Подгответе се за минусни температури, еве од кога!

Ј.К.Д
– До крајот на денов времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Кон крајот...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Какво време ќе имаме овој викенд?

Ј.К.Д
– Како што најавивме, за време на овој викенд, како и во почетокот од следната недела ќе имаме повеќе облачност, а особено за викендов ќе...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Утринските температури паѓаат до минус три, еве од кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен и...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Внимание, продор на постудена воздушна маса од север, еве од кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Јухууу!, температурите ќе се искачат до…

Ј.К.Д
– Како што најавивме, до петок времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Локално ќе има нешто...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Еве до колку степени ќе се искачува температурата денес

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност. Претпладнево локално, и тоа особено на запад и на север...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Кој не направил зимница има шанса да го „фати“ сончевиот период, потоа, потешко…еве од кога до кога!

Ј.К.Д
– Како што веќе кажавме, од утре па сè до петок и тоа под влијание на стабилна, сува и топла воздушна маса од југ, времето...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Еве кога ќе има нова промена на времето!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од променлив правец. Особено во планинските региони ќе има...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НИ НОСИ УБАВИ ВЕСТИ: Сончеви денови, топла воздушна маса од југ! Еве од кога и до кога ќе не грее сонце!

Ј.К.Д
– Како што веќе најавивме, од утре па натаму ќе имаме МНОГУ ПОВЕЌЕ сончеви периоди, односно времето ќе биде сончево и релативно топло со мала...