14.8 C
Скопје
10:28 - 28 февруари, 2024

Ознака : време

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Температури и до 40 степени поради топлотен африкански бран, еве кога

Еспресо
– Под влијание на многу топла и стабилна воздушна маса од југ (северна Африка), од денес, па во следните шест до седум дена времето во Македонија...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува топлотен африкански бран во Македонија, еве кога

Еспресо
– Под влијание на топла воздушна маса од Африка, времето во Македонија во следните денови ќе биде стабилно, суво и претежно сончево. Во петок и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: На Балканот во текот на есента му се закануваат нови временски непогоди и поплави

Еспресо
– Судејќи барем според моменталните анализи со кој ние располагаме, во текот на есента на балканот доаѓаат нови временски непогоди и поплави. Можни се дури...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Неделна анализа на времето од Славчо Попоски

Еспресо
Новата седмица, односно од утре (понеделник) до недела (20 август) времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува: Се враќа летото, еве кога

Еспресо
– Во текот на денешниот ден очекуваме нова дестабилизација на Атмосферата кај нас. Тоа значи дека локално ќе има развој на нестабилна облачност, проследена со...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Свежи ноќи и утра, неекстремно топли денови

Еспресо
– Во следните денови во Македонија ќе имаме претежно стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува ветер претежно од...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува: Значително заладување на времето

Еспресо
Од денес, па во текот на седмицата која е пред нас, следува период на значително постудено време. До крајот на денов и утре сеуште ќе...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Џеновски циклон ни носи голема промена на времето, еве кога

Еспресо
-До петок, Македонија ќе се наоѓа под влијание на стабилна, сува и топла воздушна маса од југ. Времето ќе биде претежно сончево, повремено со мала...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Силен ветер и голем пад на температурите, можно локално невреме

Еспресо
– Во следните часови, поради продор на многу посвежа воздушна маса од север, кај нас во Македонија се очекува пад на температурите за околу 10...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Допрва доаѓа жешко време кај нас, се очекуваат 40 степени под сенка, на сонце – над 50

Еспресо
– Големиот топлотен Африкански бран кај нас во следниот период ќе го достигне својот максимум, по што следува освежување на времето и пад на температурите...