9.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : прогноза

Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕЦИЗИРА: До колку степени ќе се згрееме и кога?

Ј.К.Д
– За време на овој викенд времето во Македонија ќе се задржи пооблачно, а ќе има услови и за сосема слаб локален и краткотраен дожд....
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Какво време нè чека за изборите?

Ј.К.Д
– Уште оваа ноќ, како и утре претпладне ќе има повремен локален дожд, додека од утре попладне ќе настапи постепена стабилизација на времето. Сепак, за...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Дождови само уште малку, следуваат повисоки температури и сонце, еве точно од кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе се задржи облачно и СТУДЕНО со повремени врнежи од дожд кој особено во југоисточните предели ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ. На...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Колку степени ќе биде температурата ОВОЈ ВИКЕНД?

Ј.К.Д
– Врнежите продолжуваат и оваа ноќ, како и во текот на утрешниот ден и ќе бидат од дожд, додека на планините ќе врне СНЕГ. Ќе...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Какво време нè чека за викендот? Ви носиме радосни вести!

Ј.К.Д
ДЕНЕС И УТРЕ СТУД, ДОЖД И СНЕГ! Но, какво време нè очекува овој викенд? – Под влијание на влажна и СТУДЕНА воздушна маса од север,...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Снежна покривка над 20 сантиметри, еве каде!

Ј.К.Д
– Како што најавивме, од оваа ноќ доаѓаат нови врнежи од дожд, на планините од СНЕГ. Но поради спуштање на уште постудена воздушна маса од...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Нови врнежи и невообичаено студено време, еве од кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и тоа особено претпладнево. Попладне и навечер облачноста ќе се зголемува, со што...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Спремете се за студ „до коски“, ни доаѓа и снег и дожд, еве кога!

Ј.К.Д
СПРЕМЕТЕ СЕ ЗА УШТЕ ПОГОЛЕМ СТУД! ЌЕ ИМА И ДОЖД И СНЕГ, А СНЕЖНАТА ГРАНИЦА ИМА УСЛОВИ ДА СЕ СПУШТИ И ПОД 1000 МЕТРИ, најавува...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Уште поголем пад на температурите, еве од кога!

Ј.К.Д
– Како што претходно кажавме, краткотраен престанок на врнежите ќе имаме особено утре попладне и во среда претпладне, додека нови врнежи и тоа од ПОИНТЕНЗИВЕН...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Еве кога ќе ни падне снег, а кога ќе престане да врне!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно и СВЕЖО со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ, а ќе има услови...