3.8 C
Скопје
20:54 - 5 декември, 2023

Српски астролог предвидува: Во 2023 нè очекува нова пандемија, ќе се користи нуклеарно оружје, светот што го знаеме ќе исчезне!

Не очекува нова пандемија, нова болест, потоа многу е можен напад на Израел на Иран. Оваа денешна војна е мало бебе за таа војна. Ќе се користи нуклеарно оружје. Светот каков што го знаеме ќе исчезне.

За белградскиот новинар, писател, колумнист и астролог Милан Ристановиќ се вели дека е личност која се сомнева во се и секого додека не се увери во спротивното. Не е лековерен и не избрзува, сè мери повеќекратно. Исто и во астрологијата.

Ристановиќ секој пат ги оправдувал своите астролошки предвидувања дадени во неколку наврати во последните 15 години. Без вишок зборови, без да се плаши од мислењето на јавноста, без да се изнесуваат неосновани ставови, пишува најпортал.ба.

Ристановиќ го додаде својот став за годините што претстојат.

– Се создава нов свет на поинаква основа, ќе видиме каков ќе биде, но некои индиции се веќе пред нас. Стариот свет дефинитивно заминува во фиоките на историјата. Тоа што многумина овде не се свесни за тоа, не значи дека тоа не се случува. Кина копа канал во Никарагва за да го замени Панамскиот канал. На BRICS му пристапуваат многу големи земји.

Веќе сега нивниот збир надминува 5 милијарди луѓе. Азија ќе стане доминантен континент. Муслиманскиот свет ќе стане важен и силен пропорционално на неговата моќ, и секако е многу поголем од она што досега го имаше во западниот еврејско-христијански свет. Кога ќе се формира нова меѓународна валута, тоа ќе биде дефинитивен крај на хегемонијата на Западот и нивното наметнување на нивниот вредносен систем на другите, објаснува астрологот и додава.

– За нас на Балканот може да биде добро ако сфатиме дека треба да се адаптираме и да дејствуваме заедно, а не да се напаѓаме. Сегашните политички и културни елити во земјите на поранешна Југославија треба еднаш засекогаш да ни се тргнат од грб. Но, секако, ние сме мали во споредба со она што се случува на целата наша планета.

Ние на Балканот имаме простор за развој, имаме храна, имаме вода, ќе се снајдеме некако за енергија. Европа ја очекуваат големи немири, влади ќе паѓаат секој ден. Нивните корумпирани и уценувачки елити го продадоа својот народ за странски интереси. Ова сега им стана јасно на обичните луѓе во Европа.

Многу цивилизации веќе исчезнаа, некои дојдоа од никаде и исчезнаа во непознат правец, други пропаднаа спектакуларно, а некои се познати само од приказни. Имавме кмерско царство, потоа кралство Аксум – седумстотини години во Етиопија цветаше огромно кралство кое дури имаше своја азбука и подигна огромни обелиси. Се верува дека нивното исчезнување било под влијание на климатските промени. Античките народи на Пуебло – можеби најголемата и најстарата култура на Северна Америка, која траеше речиси три илјади години и се состоеше од неколку народи кои зборуваа на различни јазици.

Стари Римјани, Египќани, големи империи, сојузи… се беше таму низ историјата и сè исчезна, прегазено од новиот поредок. Затоа, никој да не се сомнева дека и ние можеме да исчезнеме во следните неколку години. Ќе не престигне ново време, климата секако стана чудна, луѓето исто така.

И овие вируси што почнаа да се појавуваат речиси секојдневно. Па нема да бидеме изненадени ако преживеат само племињата по пустините и прашумите. Подготовките за голема војна се при крај. Постои голема шанса да избувне голема војна пред се меѓу Нато и Русија во кој можно е да се вклучи Кина. Војната очигледно им треба на сите нив за голем ресет. По војна лесно се се менува. И парите и кономијата и политичките сојузи. Светот е на работ, се надевам дека не сум во право, и дека се ќе остане само на подготовки – објаснува астрологот Ристановиќ.

Слични објави

Тончи Хуљиќ сака уште внуци: Петар Грашо и Хана Хуљиќ повторно ќе станат родители?

Еспресо

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо
Се вчитува....