14.8 C
Скопје
10:29 - 28 февруари, 2024

Ознака : 2023

АстроВи ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдерХороскоп

Српски астролог предвидува: Во 2023 нè очекува нова пандемија, ќе се користи нуклеарно оружје, светот што го знаеме ќе исчезне!

Еспресо
Не очекува нова пандемија, нова болест, потоа многу е можен напад на Израел на Иран. Оваа денешна војна е мало бебе за таа војна. Ќе...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

„Макфест 2023“ годинава најавува: Македонската музичка „прва лига“, неколку домашни суперѕвезди и музика за сите вкусови и возрасти

Еспресо
Како што најавија организаторите, годинешново 38-мо издание на фестивалот на забавна музика „Макфест 2023“ во Штип, според списокот на музички имиња и квалитетот на песните кои ќе...
Наши ФациСлајдерСцена

Големи имиња на 30. издание на „Охрид-фест“: Јубилеј со Дадо Топиќ, Гоца Тржан, Неда Украден

Еспресо
Подготовките за 30-тото издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид- фест-Охридски трубадури”, се во полн ек. Ќе се слави со песна! На 1 и 2 септември,...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Што да очекуваат хороскопските знаци оваа недела: Деловни можности за Стрелците, изненадувања за Јарците, љубовни маки за Девиците…

Еспресо
Неделава од 6 – 12 февруари на некои хороскопски знаци ќе им донесе нови предизвици, на други победи, на трети – за жал – мали...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСветСлајдерСтилСценаФилм и ТВ

(Видео) Филмови кои не се за пропуштање во 2023

Ј.К.Д
Големи режисери и славни актери, продолженија на легендарни остварувања, научнофантастика и анимации, дали 2023 година ќе биде доволно богата за повторно да ја разгори љубовта...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуЛајфстајлСлајдерСтилЧудесни жени

Маријан Салзман открива ТОП 5 трендови за 2023: Еве како ќе ни се менува животот во следните 365 дена

Еспресо
Една од најуспешните жени во светот на маркетингот, Маријан Салзман претстави вкупно пет трендови за новата година. Потпретседателката на одделот за глобални комуникации во тутунскиот...
АстроСлајдерХороскоп

Што ќе фатат, ќе „исушат“: Главни лузери меѓу хороскопските знаци во 2023 година

Еспресо
Астролозите ги именуваа главните губитници меѓу хороскопските знаци за 2023 година. Рак Опкружувањето на Ракот ќе биде драстично намалено, ќе останат само оние луѓе кои...
АстроСлајдерХороскоп

Ќе немаат пари: Два хороскопски знака со многу трошоци и мали приходи во 2023 година

Еспресо
Астролозите направија финансиска прогноза за 2023 година и наведоа два знака од Зодијакот кои најмногу ќе имаат потешкотии со парите. Еве за кои знаци, за...
АстроСлајдерХороскоп

Полни со пари во 2023: Три знаци на Зодијакот на кои ќе им се наполнат сметките „преку ноќ“

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, кои радикално ќе ја променат финансиската состојба во 2023 година. Кои се тие и што да очекуваат – прочитајте...
АстроСлајдерХороскоп

Миленици на ѕвездите: Неверојатна среќа ќе „падне“ на три хороскопски знаци во 2023 година

Еспресо
Астролозите ги именуваа трите знаци на Зодијакот кои ги чека голема среќа во 2023 година. Водниот зајак им ветува финансиски просперитет и многу среќа во...