20.8 C
Скопје
03:01 - 30 јуни, 2022

Ознака : среќа

Дестинации и Дегустации Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ВИДЕО | Ова е најсреќното племе на светот: Живеат надвор од цивилизацијата и силно веруваат дека ако заспиете може да се разбудите како друг човек

ЕСПРЕСО
Во Амазонската џунгла се крие племето Пираха со околу 400 припадници познато како најсреќното племе на светот. И покрај утврденото мислење дека спиењето е добро...
Лајфстајл Секојдневие

Рускиот психијатар Михаил Литвак советува како да се справите со стресот и осаменоста

М.Р.
Книгата на психијатарот Михаил Литвак „Психолошко аикидо“ е преведена на повеќе од 300 јазици. Неговиот принцип се заснова на: „главната работа е да се извлечеме,...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Навики што ја бркаат од нас среќата: Победниците никогаш не ги прават овие 7 работи!

еспресо
За жал, самите ги компликуваме нашите животи толку многу што честопати дури и не забележуваме кога среќата е токму пред нас. Започнете од нула и...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ВЕЛИГДЕНСКАТА ТРПЕЗА на ВИКИ ЧАДИКОВСКА: Шарени велигденски јајца и голема домашна торта со јагоди!

М. Р.
Православните верници денеска го слават најголемиот христијански празник Велигден – Христовото Воскресение. Славењето на големиот христијански празник Велигден е еден од најубавите периоди во годината.Традиционалното...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

10 мали работи кои веднаш ЌЕ ВИ ГО ПОПРАВАТ РАСПОЛОЖЕНИЕТО

Еспресо
Четопати ни надоаѓаат црни мисли кои не потиштуваат, а овие едноставни ситници можат брзо да ве орасположат. 1. На една негативна мисла мора да имате...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ЗАСТАНАЛ НА БЕНЗИНСКА бидејќи СОПРУГАТА морала до ТОАЛЕТ: Додека ја чекал купил грепка и освоиле 200.000 долари

М.Р.
Брачен пар од Свонси, Америка, застанал со автомобилот до тоалет на бензинска пумпа и освоиле 200.000 долари. Додека ја чекал сопругата, мажот влегол во продавницата...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Што се случи со Кели Мекгилис?! Секси глумицата од „Топ Ган“ денес држи лекции за среќа!

Еспресо
Коѕвездата на легендарниот филм Top Gun тотално си го промени животот! Во животот секогаш има време да се започне одново, да се започне од нула,...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ КОИ ГИ ЧЕКА НАЈГОЛЕМА СРЕЌА ВО АПРИЛ: Дали сте и вие меѓу нив?

Еспресо
Кои се хороскопските знаци кои ги чека најголема среќа во месецот што доаѓа – април. Пролетта е време кога се буди природата, но и сите...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ВЕЧЕРВА НА ПОЛНОЌ, НА 13-ти ЈАНУАРИ ЗАМИСЛЕТЕ СИ ЖЕЛБА: Сè што ќе посакате, непогрешливо се остварува!

Еспресо
Вечерва, на вечерта на Свети Василиј Велики, замислете желба – време е за чуда! Вечерва, во ноќта на Свети Василиј Велики, ја славиме православната Нова година. Бидете сигурни...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) КАЛИОПИ НАУЧИ ВАЖНА ЛЕКЦИЈА: Среќата се размножува делејќи ја, дури и со бившиот партнер! Или можеби, не е веќе бившиот?

Еспресо
Што може да очекувате ако ги дадете клучевите од вашиот дом на пријателите? Хм…сешто. Во зависност од тоа какви ви се пријателите кои, нели, вие...