30.8 C
Скопје
14:01 - 10 август, 2022

Ознака : Викенд

Лајфстајл Секојдневие

Славчо Попоски со ВИКЕНД прогноза, ќе ви треба ли чадор?

Еспресо
– За време на овој викенд времето во Македонија ќе се задржи сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации

Гурмански викенд: Чоколаден колач со авокадо

М.Р.
Во милион вкусни десерти, го најдовме оној што е поволен и за вегани, а се подготвува за миг. Превкусен десерт, одличен и за оние кои...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски со викенд прогноза: Дали да планирате прошетки и кога, а кога да откажете сè

Ј.К.Д
Метео прогнозерот Славчо Попоски нè информира какво време ќе имаме за време на викендот и како ќе ни почне следната недела. – За време на...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Имате планови за викендов? Најпрво ПОГЛЕДНЕТЕ ја ВРЕМЕНСКАТА ПРОГНОЗА

Еспресо
Како што најавивме утре полека облачноста ќе се зголемува и попладне и навечер ќе има појава на локален дожд. Температурите ќе бидат без поголеми промени...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: ДОЖД или СОНЦЕ? Какво време не очекува денес и за време на викендот

Еспресо
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НОСИ СНЕЖНИ ВЕСТИ: Еве каде ќе се „скијаме“ викендов!

Еспресо
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне ќе биде нестабилно, на повеќе места со поројни врнежи од...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

БАРАТЕ МЕСТО ЗА БЕГСТВО ОД ГРАДОТ? Бранко Попоски ни ја открива мистеризоната магнетска привлечност на Бислимската клисура

Ј.К.Д
Сте ја посетиле ли некогаш Бислимската клисура? Малата клисура на реката Пчиња, со должина од само шест ипол километри, сместена во непосредна близина на Куманово,...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Дожд или сонце за викенд?

Еспресо
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО. Ќе дува слаб до умерен, а Долж Повардарието и во источните предели повремено засилен ветер...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

НЕДЕЛА – ден за ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ и ДОМАЌИНСКИ СОВЕТИ: Како старата правосмукалка да ја претворите во нова?

М.Р.
Повеќето домаќинства користат хартиени крпи или бришачи, кои се фабрички завиткани околу цевка од тврд картон, што, се разбира, откако ќе ја потрошиме целата хартија,...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ТАМАРА ТОДЕВСКА НА ГОСТИ КАЈ ИГОР ЏАМБАЗОВ ВО ДОЈРАН: Децата на пејачката уживаа во дружбата со омилениот шоумен!

М.Р.
Вистинско уживање е кога Тамара Тодевска споделува забавни содржини на својот инстаграм – профил, особено од семејните моменти. Пејачката работа со полна пареа, а викендите ги...