17.8 C
Скопје
06:41 - 30 јуни, 2022

Ознака : одмор

Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Како да го сочувате бронзениот тен и после одморот (за подолго да трае)

Еспресо
Бронзениот тен е нешто што би сакале да го задржиме во текот на целата година. За да го задржиме што подолго, најважно е да се...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Новата сопруга на Мустафа Сандал прво го ископира свадбениот изглед на Емина, а сега парот ужива во медениот месец во Бодрум каде летува и пејачката со синот

Еспресо
Поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал се ожени со својата 19 години помладата избраничка Мелис Сутшуруп, а фановите веќе на големо...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(Фото) На одмор во Хорефто, една поинаква, живописна и домаќинска Грција

Ј.К.Д
Според легендата, Хорефто било едно од местата на кое Боговите од Олимп ги поминувале своите летни периоди. На ова место, според митологијата, се венчале кралот...
Астро Хороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 8 јуни: Девиците шармираат, изненадување за Скорпиите, а Лавовите ќе бидат наградени

М.Р.
Овен Патот до нечие срце вам ви е сосема отворен. Повеќе немате никакви препреки. Единствено е важно прво малку да размислите што ќе кажете. Со...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Секојдневие

Колку долго можеме да издржиме без сон?

М.Р.
Мислите дека не спиете доволно? Теоретски, телото може да издржи одреден период без сон. Светскиот рекорд е 11 дена и 25 минути. Но, тоа не...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Сцена

(ФОТО) Викторија Лоба ја отвори летната сезона: Пејачката ужива во убавите таверни на Пефкохори со својот партнер Ѓорѓи

М.Р.
Нашата позната пејачка, Викторија Лоба ја отвори летната сезона. Пејачката својот инстаграм – профил објави прекрасни фотографии според кои нејзините фанови открија дека ужива на...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Слајдер

Италија „изгор“ скапа ова лето: еден ден на плажа чини во просек 144 евра по семејство

Еспресо
Цените на чадорите за сончање и лежалките годинава се неверојатно скапи, а еден ден на плажа ќе чини во просек 144 евра по семејство, –...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ОДИТЕ НА РАБОТА ВО ПАНДЕМИЈА? Некои компании тоа го наградуваат со платен одмор на Канарските Острови

М.Р.
Британската агенција за вработување одлучила  како благодарност бидејќи работеле напорно за време на пандемијата. Сите 55 вработени во „Jolk Recruitment“ добиле платен четиридневен „all inclusive“...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) НИЕ ВО КАПУТИ, А ЛИЛА ВО КОСТИМ ЗА КАПЕЊЕ: Каде и со кого летува нашата позната водителка средe ноември?

М.Р.
Нашата позната водителка и инфлуенсерка ужива во Фуџаира или како што таа вели: „Во еден од седумте емирати, сместен на оманскиот залив одалечен на час...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

ЌЕ ИМ СЕ ПОГОДИ ВРЕМЕТО: Оние кои не биле на одмор, еве кога можат да летуваат!

Ј.К.Д
– По влажниот Медитерански бран кој ќе помине денес (недела) и во понеделник над нашата територија и кој ќе услови повремени локални врнежи од дожд,...